90-lecie OSP Borszowice

W niedzielne popołudnie w Borszowicach odbył się jubileusz 90-lecia miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Uroczystość rozpoczęła msza św. kaplicy. w której uczestniczyły poczty sztandarowe m.in. z Borszowic, Słaboszowic, Łowini, Sędziszowa, Zielonek, Wodzisławia, Jędrzejowa, Rożnicy, Zagórza, Słupi Jędrzejowskiej, zaproszeni goście, oraz mieszkańcy.

Po mszy wraz z defiladą wszyscy przeszli na plac pod remizą na dalszą część uroczystości. Defiladzie przygrywała orkiestra dęta działająca przy Samorządowym Centrum Kultury w Sędziszowie.

Podczas części oficjalnej głos zabrał zarząd OSP Borszowice, oraz samorządowcy. Następnie wręczono odznaczenia, a wśród nich medale Zasłużony dla Pożarnictwa.


Podczas uroczystości obchodów 90-lecia OSP Borszowice, poświęcono nowy wóz jednostki, który wcześniej należał do Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego w Kielcach.

W części artystycznej wystąpiła m. in. orkiestra dęta działająca przy Samorządowym Centrum Kultury w Sędziszowie, młodzież z Gimnazjum w Boleścicach, zespół Helios i przyjaciele.

Na sam koniec imprezy mieszkańcy mogli tańczyć do późnych godzin wieczornych.