Porażka na rozpoczęcie rundy wiosennej

W pierwszym meczu rundy wiosennej Piaskowianka Piaski przegrała na własnym stadionie z MKS Stąporków 2:0.

Początek pierwszej połowy to obustronne badanie sił przeciwnika. Pierwszą groźną akcję w 13 minucie przeprowadziła drużyna ze Stąporkowa, którą skutecznie wykorzystał Łukasz Laskowski dając prowadzenie przyjezdnym. W 26 minucie strzelec pierwszej bramki ponownie znalazł się w dobrej sytuacji strzeleckiej, jednak tym razem nie popisał się skutecznością. Początek drugiej połowy to przewaga Piaskowianki, jednak nie udokumentowana strzeleniem wyrównującej bramki. W 71 minucie po błędzie bramkarza – Tomasza Treli, drużyna Gości zdobyła drugą bramkę, której autorem był wprowadzony kilka minut wcześniej Rafał Plewniak. W 87 minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Wijas, jednak zdaniem sędziego napastnik Piaskowianki faulował obrońcę przyjezdnych. Michał Więckowski musiał opuścić boisko, ponieważ nie zgadzał się z decyzją arbitra, za co w konsekwencji otrzymał dwie żółte kartki. Przyjezdni grający ostatnie minuty w przewadze jednego zawodnika poważnie zagrozili bramce strzeżonej przez Tomasza Trelę, jednak ani strzał Rafała Plewniaka, ani Grzegorza Gałązki nie znalazły drogi do siatki.