Bieg Niepodległości

11 listopada w Jędrzejowie rozegrany zostanie uliczny bieg z okazji Święta Niepodległości. Ponad półtorakilometrowa trasa dla miłośnikównbiegania prowadzić będzie ulicami: Feliksa Przypkowskiego i Browarną. W biegu mogą wziąć udział uczniowie szkół: podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Jest to idealny sposób aby połączyć dwie na codzień obce dla siebie rzeczy czyli pamięć o 11 Listopada, a sportowym trybem życie. Młodzi ludzie podczas takiej akcji mogą czegoś więcej dowiedzieć się o historii kraju, a także poczuć nutkę rywalizacji pomiędzy swoimi rówieśnikami. Możemy być pewni, że podczas ulicznego biegu biegacze będą skupieni na jak najszybszym dotarciu do mety i zapewne będą mieli sobie mniej dopowiedzenia niż Grosskreutz o Schweinsteigerze – fcbayern.pl.

 

Program zawodów jest następujący: godz. 9.15-10.00 – rejestracja uczestników biegu, godz. 10.15 – uroczyste otwarcie biegu, godz. 10.45 – bieg młodzieży szkół podstawowych, godz. 11.00 – bieg młodzieży szkół gimnazjalnych, godz. 11.15 – bieg szkół ponadgimnazjalnych, godz. 11.30 – zakończenie biegu, godz. 12:00 – dekoracja zwycięzców.

 

W związku z organizacją imprezy mieszkańców Jędrzejowa, a w szczególności posesji leżących wzdłuż planowanej trasy biegu, w godz. 10-12 czekają utrudnienia komunikacyjne. Zamknięta będzie prawa strona ul. F. Przypkowskiego od wyjazdu spod budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego do skrzyżowania na wjazd w ul. Browarną. Zamknięta będzie również ul. Browarna na całym odcinku od zjazdu z ul. Przypkowskiego w stronę zabudowań Browar Strzelec SA w Jędrzejowie.

 

Za powstałe utrudnienia przepraszamy i apelujemy do mieszkańców o ograniczenie korzystania z pojazdów w tym czasie oraz bezproblemowe przestrzeganie poleceń służb zabezpieczających ów bieg. W miejscach tych ruch będzie sterowany przez posterunki regulacji ruchu. Zapraszamy także do dopingowania biegaczy – mówią organizatorzy.

 

Zgłoszenia uczestnictwa przyjmowane są do 4 listopada. Punkt informacyjny w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jędrzejowie czynny jest w godz. 8-15, tel. 41-386-22-11, poczta@zsp1.jedrzejow.com.pl. Kierownikiem zawodów jest Iwona Stankiewicz.