Dni Województwa Świętokrzyskiego już w najbliższą niedziele

Już po raz drugi Urząd Marszałkowski organizuje cykl 14 pikników rodzinnych, które przez cały wrzesień odbywać się będą w każdym z powiatów naszego regionu. W powiecie jędrzejowskim, Dni Województwa Świętokrzyskiego zaplanowano w Sędziszowie w niedzielę, 5 września w godz. 16-20.
– Dwa lata temu wspólnie świętowaliśmy okrągłą, 10. rocznicą powstania województwa świętokrzyskiego Zrodził się wówczas pomysł, by to tak ważne dla naszego regionu wydarzenie, mieszkańcy Świętokrzyskiego mogli świętować co roku – mówi marszałek województwa Adam Jarubas.
Tegorocznym obchodom Dni Województwa towarzyszy hasło „Świętokrzyskie pięknieje dla Ciebie!”. Imprezy mają na celu nie tylko integrowanie mieszkańców „małych Ojczyzn” i wspólną zabawę, ale także pokazanie lokalnych inicjatyw społecznych i promocję inwestycji finansowanych z funduszy europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

Głównym elementem imprezy będzie specjalny blok artystyczno-rozrywkowy, w którym zaprezentowany zostanie dorobek kulturalny i gospodarczy, a także tradycje regionu świętokrzyskiego i powiatu jędrzejowskiego. Równolegle z koncertami uczestników imprez bawić będą m.in. zespoły Insane, Forever, duet Mefisto, czyli iluzja na wesoło, Joanna Berner. Nie zabraknie także konkursów z atrakcyjnymi nagrodami. Niewątpliwą atrakcją będzie pokaz sztucznych ogni. Będzie można korzystać z bezpłatnych porad lekarzy specjalistów, oznaczyć poziom cukru we krwi, cholesterolu, wykonać spirometrię, czy chociażby zważyć się i zmierzyć. Organizatorzy zadbają także o podniebienia gości: będzie można spróbować regionalnych przysmaków, z których słyną poszczególne powiaty. Uczestnicy zabawy dowiedzą się również czym na co dzień zajmuje się Urząd Marszałkowski i podległe mu jednostki.
Dni Województwa Świętokrzyskiego zakończą się 2 października koncertem finałowym na kieleckiej Kadzielni, podczas którego wystąpią m.in. zespół Kombi oraz Kabaret Skeczów Męczących.

źródło: gazetajedrzejowska.net