EKS tremum Formacja Taneczna

ekstremumFormacja Taneczna EKS-tremum I, działająca przy Centrum Kultury w Jędrzejowie rozpoczęła nowy sezon taneczny 2012/2013 kolejnym sukcesem. W dniu 27 października 2012 r. Zespół wziął udział w XI Przeglądzie Zespołów Tanecznych „Taneczne Wiktorie”, który odbywa się w Głownie k/Łodzi. Przegląd adresowany jest do amatorskich grup, formacji i zespołów tanecznych, działających przy ośrodkach kultury, szkołach, klubach tanecznych oraz innych placówkach kulturalno-oświatowych.

W konkursie wzięło udział 700 tancerzy, reprezentujących 52 zespoły z całej Polski, m.in. z Warszawy, Bydgoszczy, Kielc, Wrześni, Kutna, Skierniewic, Pułtuska, Łodzi, Pabianic, Strykowa, Zdun. W rywalizacji udział wzięły zespoły „Temptation” z Pułtuska i DNA Crew z Łodzi, które zakwalifikowały się do kolejnego etapu telewizyjnego programu Got to Dance – Tylko Taniec. Wzrastająca popularność tańca, dostępność i liczba szkół tanecznych sprawia, że konkurencja jest coraz trudniejsza.
FT EKS-tremum I, pod kierunkiem choreografów p. Katarzyny Skrzyniarz i p. Tomasza Pietrzykowskiego zdobyła III miejsce w kategorii wiekowej 13-16 lat „Taniec Nowoczesny”. Dziewczęta zatańczyły układ „Outsiders”, którym, przypomnijmy, zdobyły również VIII miejsce w finale Dance World Cup 2012 w austriackim Villach.
Formacja pracuje nad nowymi choreografiami, które będzie można zobaczyć już niebawem.