EKS-tremum – kolejny sukces

IMG 4101Formacja Taneczna EKS-tremum I wzięła udział w krajowych eliminacjach do ogólnoświatowego konkursu tanecznego Dance World Cup 2013, które odbyły się w dniu 09 marca 2013r. w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie. Dziewczęta zaprezentowały nową choreografię pt. „W pętli” przygotowaną przez choreografów p. Katarzynę Skrzyniarz i p. Tomasza Pietrzykowskiego.

Zarówno choreografia, jak i jej wykonanie zostało docenione przez jury i ocenione bardzo wysoko, na 85 punktów. Taka ocena uplasowała Formację na pierwszym miejscu w kategorii Junior Group Modern and Contemporary Dance i zapewniła grupie udział w światowym finale DWC 2013, który odbędzie się w Brighton, w Anglii w lipcu bieżącego roku.

Teraz przed Formacją trudne zadanie zebrania funduszy, które umożliwią tancerkom wyjazd do Brighton. Dziewczęta ufają, iż przy pomocy władz miasta, rodziców i sponsorów będą mogły godnie reprezetować nasze miasto, województwo i kraj już po raz drugi. Należy przypomnieć, że w ubiegłym roku zespół zajął VIII miejsce w światowym  finale Dance World Cup 2012, który odbył się w austriackim Villach.