Feralny poniedziałek

Od pożaru stodoły najprawdopodobniej spowodowanego uderzeniem pioruna rozpoczął się feralny poniedziałek w powiecie jędrzejowskim. O godzinie 3:29 Powiatowe Stanowisko Kierowania odebrało zgłoszenie o pożarze stodoły przy ulicy Kościelnej w Motkowicach. Na miejscu zdarzenia szybko pojawili się ochotnicy  z Motkowic, którzy przystąpili do gaszenia pożaru. Na miejsce zostało zadysponowanych 8 jednostek straży pożarnej.

Kiedy trwało jeszcze dogaszanie w Motkowicach kilka minut po godzinie 10 Powiatowe Stanowisko Kierowania otrzymało informację o zderzeniu dwóch pojazdów marki Mercedes oraz Mitsubischi w miejscowości Łysaków.

Na miejsce zadysponowali zostali strażacy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej z Jędrzejowa oraz Ochotnicy z Laskowa, którzy powracali z działań w Motkowicach. Ratownicy udzielili poszkodowanym w zdarzeniu kwalifikowanej pierwszej pomocy, po czym poszkodowani zostali przekazani w ręce pogotowia, które przybyło na miejsce.

W wyniku zdarzenia 4 osoby zostały przewiezione do szpitala w Jędrzejowie. Zła passa trwała go godziny 15.30 kiedy to na ulicy Przemysłowej w Jędrzejowie doszło do zderzenia pojazdów marki Skoda oraz Deawoo. Kierujący pojazdem marki Deawoo Tico został przewieziony na obserwację do szpitala im. Biegańskiego.

 

Zobacz zdjęcia w naszej galerii oraz obejrzyj przygotowane przez nas materiały.