Ferie zimowe 2013 ze Związkiem Młodzieży Wiejskiej

69602 473977639331757_135449367_n

„Ferie ze Związkiem Młodzieży Wiejskiej”

Związek Młodzieży Wiejskiej, Centrum Kultury oraz 135 dzieci z 9 gmin powiatu jędrzejowskiego w dniach od 14 -26 stycznia uczestniczyło w feriach zimowych w Jędrzejowie. Zabawa , nauka i śmiech towarzyszyły każdemu podczas 10 dni warsztatów tematycznych.

 

 

„Ferie ze Związkiem Młodzieży Wiejskiej”

Związek Młodzieży Wiejskiej, Centrum Kultury oraz 135 dzieci z 9 gmin powiatu jędrzejowskiego w dniach od 14 -26 stycznia uczestniczyło w feriach zimowych w Jędrzejowie. Zabawa , nauka i śmiech towarzyszyły każdemu podczas 10 dni warsztatów tematycznych.

A wszystko to zawdzięczamy naszym wspaniałym prowadzącym:

Mateusz Staroń członek zespołu muzycznego „Marcus” oraz Piotr Adamczyk swoją miłość do muzyki przekazali dzieciom za pomocą instrumentów. Akordeon wraz z pianinem wprowadziły dzieci w nastrój szaleństwa i zabawy. Anna Maj dzielnie zachęcała urwisów do ruchu podczas warsztatów Fitness. Rozszalały tłum dzieciaków bawił muzyką i dźwiękami klubowymi DJ Dev J Michał Szczerba pokazując sztuczki, tajniki i triki zza konsolety. Swoją kropelkę fascynacji fotografią
Jacek Kaczmarczyk przelewał na naszych uczestników i uwieczniał ich na swoich fotografiach. Szukajcie go zatem na www.jackfoto.pl. Sympatyczny pszczelarz z okolicznej Pasieki Caców Jan Lato z wielkim zaangażowaniem opowiadał o swojej pasji hodowli pszczół wraz ze wskazówkami: jak bezpiecznie zachowywać się w ich otoczeniu. Zajęcia taneczne w różnych stylach prowadziła
Emilia Simlat , Instruktor tańca w Centrum Kultury w Jędrzejowie, która zaprasza do siebie na lekcje przez cały rok. „Maluj z nami”- techniki i sztuczki plastyczne poprowadził Ryszard Kasperek, artysta, malarz, który całe swoje życie poświęca sztuce i młodzieży. Anna Michalska jako jeden z głównych organizatorów przeprowadziła konkurs plastyczny „Bezpieczeństwo w gospodarstwie rolnym”. Wyłoniono dziewięcioro szczęśliwców.Atrakcją był również wyjazd do Ośrodka Hipoterapii „PODLESIE” w Dąbie. To niesamowite przeżycie dla wszystkich uczestników ferii. Dzięki opowieściom oraz przejażdżce konnej zaprzyjaźnili się oni ze zwierzętami.

Kontakt na stronie www.swietokrzyskie.zmw.pl oraz w jędrzejowskim Centrum Kultury.

W minioną sobotę 26 stycznia 2013 r. odbył się

Bal kończący Ferie Ze Związkiem Młodzieży Wiejskiej .

Organizatorzy Emilia Simlat oraz Anna Michalska

Składają serdeczne podziękowania dla osób, które całym sercem wspierały tę akcję oraz ufundowały pamiątkowe upominki dla naszych dzieci. Są to:

Beata Oczkowicz -Podsekretarz Stanu ds. infrastruktury i Oświaty,

Adam Jarubas -Marszałek Województwa Świętokrzyskiego,

Mirosław Pawlak -Poseł na Sejm RP,

Bożentyna Pałka-Koruba -Wojewoda Świętokrzyski
Edmund Kaczmarek -Starostwa Jędrzejowski
Marcin Piszczek – Burmistrz Miasta Jędrzejów,
Andrzej Lato – Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach,

Arkadiusz Piecyk – Wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy,
Maciej Tomczyk-Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy,

Jacek Kominek– Prezes Zarządu Świętokrzyskiego Związku Młodzieży Wiejskiej,
Józef Straszak- Dyrektor Centrum Kultury w Jędrzejowie.

Wójtom i Burmistrzom pragniemy podziękować za miłą współpracę i dobre serce, którym cały czas wspierali naszą inicjatywę.

Piotr Biernacki właściciel Restauracji „ GOŚCINIEC” rozgrzewał naszym dzieciom
w zimowy chłód brzuszki gorącymi zupkami, a w słodkie pieczywo zaopatrywali nas PIEKARNIA
Pana Pawła Świerkowskiego oraz Piekarnia SUDOLANKA, której właścicielami są
Piotr i Mieczysław Kowalscy.

Seansem filmowym zakończyły się Ferie zimowe w Centrum Kultury w Jędrzejowie, a fani muzyki instrumentalnej oraz dźwięków klubowych bawili się na Balu z Krasnalem Wesołkiem.
Na garach instrumentalnych zagrali Mateusz Staroń i Piotr Adamczyk, a zza konsolety swoje przysłowiowe klubowe kły szczerzył Michał Szczerba.

702175 473971162665738_192920907_n