Finał turnieju „Show Your Beatbox”

3 lutego w sali widowiskowej jędrzejowskiego Centrum Kultury, po raz pierwszy w historii miasta odbył się turniej dla beatboxerów pt. „Show Your Beatbox”. Gościem specjalnym był Jakub „Zgas” Żmijowski.

182040_1297555887_457e_pDo turnieju przystąpiło niewiele, bo tylko trzech uczestników i w związku z tym jury postanowiło o nie przeprowadzaniu wstępnych eliminacji, które zaplanowane były na godzinę 12 tego samego dnia. 

 

Zwycięzcą pierwszego turnieju dla beatboxerów pt. „Show Your Beatbox” okazał się Michał Janik, który w nagrodę otrzymał mikrofon przewodowy marki Shure. Drugie miejsce zajął Bartosz Dziopa, który otrzymał bon pieniężny o wartości 150 zł, a trzecie miejsce przypadło Bartoszowi Trelińskiemu, który otrzymał również bon lecz o wartości 100 zł. Ponadto wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowe statuetki, kubki z logo imprezy oraz czekolady. Na zwycięzcę czekała jeszcze jedna niespodzianka: przez minutę mógł beatboxować w duecie ze „Zgasem”.


Na koniec imprezy Jakub „Zgas” Żmijowski zaprezentował się jędrzejowskiej publiczności w godzinnym pokazowym koncercie beatboxu.

Imprezę poprowadził Edgar Wojtasiak.

Głosu do przewodniego dżingla imprezy użyczył Ireneusz Ślusarczyk. 

Mam nadzieję, że ta impreza wejdzie już na stałe w kalendarz imprez organizowanych przez Centrum Kultury w Jędrzejowie, ponieważ zainteresowanie nią jak na pierwszą edycję było duże zarówno wśród młodzieży jak i starszych osób.