t1a Fundacja TRINITAS w Jędrzejowie

LogoW dniu 31 października 2011 roku została powołana do życia Fundacja TRINITAS z siedzibą w Jędrzejowie w parafii p.w. Świętej Trójcy.

Fundacja uzyskała akceptację władz kościelnych diecezji kieleckiej w osobie samego Księdza Biskupa Ordynariusza Kazimierza Ryczana, który wyraził swoje zadowolenie z podjętej inicjatywy i jest przekonany o jej powodzeniu.

Podstawowym celem Fundacji jest pomoc osobom niepełnosprawnym, stąd naszym planem jest budowa specjalistycznego ośrodka rehabilitacyjnego; w przyszłości swoją pomoc pragniemy także rozszerzyć na osoby starsze.

Zachęcamy do wsparcia materialnego i duchowego tej inicjatywy, wspólnymi siłami możemy naprawdę wiele zdziałać.

Taką możliwość będziemy mieli już w najbliższą niedzielę 13 listopada podczas charytatywnego koncertu zespołu KAIROS, który zagra o godz. 1800 w kościele Świętej Trójcy w Jędrzejowie w ramach VI Dni Kultury Chrześcijańskiej.

Jan Paweł II w Liście apostolskim „O chrześcijańskim sensie ludzkiego cierpienia” napisał, iż człowiek wobec cierpienia nie może: „(…) przechodzić obojętnie. W imię najbardziej nawet podstawowej ludzkiej solidarności, tym bardziej w imię miłości bliźniego musi się „zatrzymać”, „wzruszyć”, postępując tak, jak Samarytanin z ewangelicznej przypowieści”. (Salvifici Doloris 29)

Z góry w imieniu osób niepełnosprawnych, którym chcemy pomóc dziękujemy i zapraszamy na koncert.

 

Z wyrazami wdzięczności

Zarząd Fundacji Trinitas