marta
R E K L A M A

II Bieg Cysterski

11 października 2015 r odbędzie się druga edycja Biegu Cysterskiego. Do Rywalizacji zgłosiło się już ponad 170 osób.

Pięciokilometrowa trasa przebiegać będzie ulicami wokół Archiopactwa Cystersów (zawodnicy będą mieli do przebiegnięcia trzy pętle). Celem sportowej imprezy jest uczczenie patrona miasta – bł. Wincentego Kadłubka - oraz integracja mieszkańców poprzez aktywna formę wypoczynku. Biuro zawodów zlokalizowane będzie w Cafe Relaks nad zalewem. Czynne będzie od godziny 10.30. Początek zmagań o godz. 13.30 na ulicy Wilanowskiej (pod nadleśnictwem) . Przed startem odbędą się występy cherliderek oraz przygotowana przez organizatorów wspólna rozgrzewka uczestników biegu. W pierwszej edycje biegu, która odbyła się rok wzięło udział 149 osób. Z mężczyzn wygrał Michał Jamioł z czasem 16:10 oraz Agnieszka Szymańska – 22:53 wśród kobiet.
Organizatorem imprezy jest Powiatowy Związek Stowarzyszeń Sportowych w Jędrzejowie. Współorganizatorami natomiast Starostwo Powiatowe, Urząd Miejski w Jędrzejowie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Stefana Roweckiego „Grota” w Jędrzejowie oraz Nadleśnictwo Jędrzejów, patronat medialny nad imprezą objęło ITV Jędrzejów. (fot. zeszłoroczny bieg - Studio Skrzypczyk)

Kamil Cebulski, "najmłodszy milioner w Polsce" wygłosi wykład w Jędrzejowie

Zapraszamy na spotkanie z Kamilem Cebulskim.

Spotkanie odbędzie się 1 października o 18:00 w sali konferencyjnej jędrzejowskiego Centrum Kultury (I piętro).

Media okrzyknęły go "najmłodszym milionerem w Polsce" bo mając 17 lat założył firmę, która w ciągu roku zaczęła przynosić zyski i zatrudniać pracowników. Jako nastolatek był właścicielem kilkunastu sklepów internetowych i serwisów z grami, które notowały około 2,5 miliona odsłon dziennie.   

Pochodzący z Jędrzejowa Kamil Cebulski obecnie mieszka za granicą, prowadzi uniwersytet działający w kilku krajach, otwiera setkom Polaków firmy w Wielkiej Brytanii i buduje szkoły w Afryce. Jego uczelnia ASBIRO jest jedyną szkołą w Polsce w której wykładają biznes. Uczniowie ASBIRO mogą się kształcić od takich sław jak między innymi:  

David Stockman - minister finansów w rządzie prezydenta USA - Ronalda Regana.

Leszek Balcerowicz - były wicepremier, minister finansów i prezes NBP.

Tadeusz “TAD” Witkowicz - miliarder i pierwszy Polak, który wprowadził dwie swoje firmy na amerykańska giełdę na Wall Street.

Krzysztof Jędrzejewski - 36 na liście najbogatszych polaków miesięcznika FORBES, główny akcjonariusz Kopexu firmy zatrudniającej ponad 6,5 tys osób.

Andrzej Sadowski i Robert Gwiazdowski z Centrum im Adama Smitha.

Jan Fijor - przedsiębiorca, podróżnik, dwukrotnie najlepszy sprzedawca nieruchomości w Chicago.

Ponadto studenci uczelni Kamila Cebulskiego biorą udział w wielu seminariach naukowych za granicą. Samego Kamila gościł m.in. Hans-Adam II Lichtenstein - głowa księstwa Lichtenstein, jego osobisty majątek przekracza 4 miliardy dolarów, co czyni go jednym z najbogatszych władców w Europie.  

 

Naprzód wygrał z Partyzantem

W meczu piłkarskim 6 kolejki o mistrzostwo IV ligi Naprzód Jędrzejów pokonał na własnym obiekcie Partyzant Radoszyce 2-0.

Skrót meczu:

Więcej artykułów…

stat4u