R E K L A M A

Nowa jakość. Karolina Jarosz

16 listopada udamy się do urn, by wybrać burmistrzów, wójtów oraz radnych, którzy będą reprezentować nas w lokalnym samorządzie przez kolejne cztery lata.

Jędrzejowianie mają możliwość wyboru burmistrza spośród większej liczby kandydatów.

Jaki powinien być burmistrz?

Dlaczego wciąż nie mogę schudnąć?

Stosowałaś już różne sposoby odchudzania, a rezultatów wciąż nie widać? Katarzyna Tomczyk, dietetyk z Centrum Naturhouse w Jędrzejowie podpowiada, co może być tego przyczyną. Jeśli każda z podejmowanych przez nas prób odchudzania kończyła się niepowodzeniem i pomimo wielu wysiłków oraz wyrzeczeń waga nadal stoi w miejscu, warto skontrolować stan naszego zdrowia. Przyczyny problemów ze spadkiem wagi mogą być różne – od nieprawidłowych nawyków żywieniowych, po czynniki na tle psychicznym, a nawet poważne schorzenia zdrowotne.

Naprzód Jędrzejów pokonał Alit Ożarów

Naprzód Jędrzejów po bramce Mateusza Maciejewskiego pokonał Alit Ożarów 1-0. Po 13 rozegranych kolejkach piłkarze z Jędrzejowa zajmują 9 miejsce w tabeli ligowej z dorobkiem 17 punktów.Skrót meczu:

Jędrzejów wyda milion na bezdomne psy?

W ciągu najbliższych 3 lat Jędrzejów może stracić milion złotych na utrzymanie bezdomnych psów wyłapanych w mieście.

Z szacunków Biura Ochrony Zwierząt wynika, że do 2017 roku nasze miasto będzie mieć na utrzymaniu około 350 bezdomnych psów.

Z uwagi na fakt, że w naszym mieście nie ma schroniska wszystkie wyłapane psy trafiają do prywatnego schroniska Longina Siemińskiego w Wojtyszkach. Właściciel schroniska oferuje gminą, które według prawa odpowiadają za bezpańskie psy na swoim terenie wyłapanie ich i utrzymanie w zamian za opłatę. Niestety schronisko w Wojtyszkach z którym Jędrzejów ma podpisaną umowę prowadzi politykę mającą na celu jak najdłuższe przebywanie w nim psów co powoduje, że niewielkie koszty utrzymania czworonogów rosną w postępie arytmetycznym. Ograniczając się do usuwania bezdomnych psów jak odpadów, Jędrzejów wpadł więc w pułapkę finansową.

Jak twierdzi BOZ w 2017 roku Jędrzejów prawdopodobnie będzie miał na utrzymaniu około 343 psów i będzie musiał wydać na nie około miliona złotych. Jest to skala właściwa dla dużych miast wojewódzkich. Tyle, że Jędrzejów nie będzie miał ani schroniska, ani możliwości rozwiązania problemu bezdomnych zwierząt.

W końcu Miasto Jędrzejów zapłaci nie tylko dużo, ale może zapłacić podwójnie. Milion pójdzie na faktury od Siemińskiego a drugie tyle będzie pewnie trzeba wydać na budowę własnego schroniska, do którego można by zabrać swoje psy ze schroniska w Wojtyszkach.

rok ilość
wyłapanych
psów w Jędrzejowie
koszt ich
utrzymywania
2009 29 27 000
2010 21 20 000
2011 42 40 559
2012 45 127 724
2013 64 271 492
prognoza: *)
2014 64 426 194
2015 64 569 858
2016 64 713 522

itd. ..., co roku więcej o 143.664 zł
(64 psy × 6,15 zł/dziennie × 365 dni)

(*) rachunek oparty jest na dwóch uproszczeniach o przeciwnych skutkach: że liczba wyłapywanych rocznie zwierząt nie będzie dalej rosła, oraz że psy u Siemińskiego nie umierają.

 

Leszek Miller w Jędrzejowie - rozpoczęcie kampanii samorządowej

Rozpoczęcie kampanii samorządowej odbyło się jędrzejowskim Centrum Kultury. Do oddawania głosów na lewicę zachęcał Leszek Miller, Joanna Senyszyn oraz Andrzej Szejna. Swoje poparcie dla kandydatury Rafała Filipa na burmistrza Jędrzejowa dał Premier Leszek Miller.

Konferencja Klimatyczna

Rafał Filip zabrał głos podczas konferencji klimatycznej w Pińczowie. Konferencja dotyczyła wykorzystania alternatywnych źródeł energii ma obszarze powiatów jędrzejowskiego i pińczowskiego.

 

Ankieta wśród mieszkańców jędrzejowa

Redakcja ITVJedrzejów pragnie serdecznie porzeprosić Panią Marię Staworzyńską za nieporozumienie powstałe podczas poprzedniej publikacji ankiety. Aby uniknąć wszelkich nieporozumień w przyszłości nie publikujemy żadnej wypowiedzi Pani Staworzyńskiej w tej publikacji.

Więcej artykułów…

stat4u