R E K L A M A

Udany zamach na Helmuta Kappa - Rekonstrukcja Historyczna w Jędrzejowie

Próba generalna z rekonstrukcji historycznej w Jędrzejowie. Zdjęcia: Łukasz Bełdowski (ITV Jędrzejów), o rekonstrukcji opowiada Arkadiusz Chyla.
1 czerwca  u zbiegu ul. dr. Kwarty i 11 Listopada Jędrzejowska Grupa Rekonstrukcji Historycznej przedstawiła rekonstrukcję  wydarzeń z 31 maja 1943 r. Wtedy to żołnierze Armii Krajowej przeprowadzili udany zamach na Helmuta Kappa, funkcjonariusza gestapo. Była to jedna z pierwszych udanych akcji żołnierzy Jędrzejowskiego Obwodu AK.  Po latach akcję tę Hieronim Piasecki „Zola" wspominał następująco:

Kandydat do Europarlamentu - Dawid Lewicki odwiedził Jędrzejów

Dzisiejszego popołudnia nasze miasto odwiedził Świętokrzyski Kandydat do Parlamentu Europejskiego z ramienia Nowej Prawicy - Dawid Lewicki. Lewicki kandyduje z 3 miejsca na liście nr 7 w wyborach do PE, które odbędą się już w najbliższą niedzielę 25 maja. 26 letni kielczanin rozmawiał z mieszkańcami miasta na jędrzejowskim rynku oraz w okolicy Parku 700 lecia gdzie udzielił nam krótkiej wypowiedzi.

Według ostatnich sondaży Komitet Wyborczy Nowa Prawica – Janusza Korwin-Mikke z którego Lewicki kandyduje w tych wyborach ma szansę być czarnym koniem tych wyborów. Partia w badaniach ogólnopolskich ma wyniki w granicach 7%. Co ciekawe w ostatnim sondażu zrobionym na zlecenie Gazety Krakowskiej i Echa Dnia - Kongres Nowej Prawicy cieszy się 10% poparciem w powiecie jędrzejowskim.

Mundial tuż tuż!

Do rozpoczęcia piłkarskich Mistrzostw Świata zostały cztery tygodnie. Zabraknie tam biało-czerwonych, ale będą za to inni barwni uczestnicy.

Rozpoczynający się 12 czerwca mundial będzie okazją dla kibiców z całego świata do śledzenia wyczynów 32 reprezentacji, walczących na sam początek w fazie grupowej.

Chociaż do turnieju nie zdołała się zakwalifikować słabo prezentująca się kadra biało-czerwonych, to kibice w Polsce nie powinni skarżyć się na brak emocji. Śledzić można będzie wyczyny m. in. reprezentacji Niemiec. W szerokiej kadrze zaodrzańskiej drużyny znaleźli się m. in. dobrze znani w Polsce Lukas Podolski oraz Miroslav Klose.

Selekcjoner Joachim Löw powołał ostatnio szeroką kadrę na brazylijski mundial, w której znalazło się aż sześciu debiutantów. Nie zabraknie jednak zawodników doświadczonych, takich jak weteran Klose, który może służyć młodym za wzór.

Wystawy w jędrzejowskim muzeum

Dyrektor muzeum Im. Przypkowskich w Jędrzejowie Pan Piotr Przypkowski, zaprasza do muzeum oraz opowiada o trwającym w Muzeum remoncie.

Więcej artykułów…

stat4u