R E K L A M A

Festiwal popkultury japońskiej oraz gier odbędzie się na Piaskach

Dnia 20 września 2014 w godzinach 10:00-20:00 na terenie Zespół Placówek Oświatowych w Piaskach – Szkoła Podstawowa ul. Piaski - odbędzie się druga edycja festiwalu popkultury japońskiej oraz gier.

Organizatorzy zapewniają, iż w trakcie trwania imprezy będzie można zmierzyć się w wielu grach, zarówno planszowych, jak i elektronicznych, zabawić się na karaoke, wziąć udział różnych konkursach, a także wysłuchać prelekcji na temat kultury popularnej kraju kwitnącej wiśni. Więcej informacji odnośnie imprezy znajdziecie na oficjalnej stronie konwentu: www.piascon.pl

Wagonowe Tra La La Ciuchci Express Ponidzie już w ten weekend

Już w ten piątek, tj. 05.09.2014, rusza III edycja Spotkań z Piosenką Turystyczną i Poetycką „Wagonowe Tra La La Ciuchci Expres Ponidzie”. W tym roku wystąpią: Andrzej Poniedzielski, Piotr Bukartyk, zespół ,,Browar Żywiec’’, zespół ,,Bez Jacka’’, Jerzy Filar, Piotr Kędziora, zespół ,,Wołosatki’’ oraz zespół S.A.M. „Różowa Drezyna”. Imprezie towarzyszyć będzie wystawa fotografii Jędrzejowskiego Towarzystwa Fotograficznego oraz „Wierszowagon” poety Adama Ziemianina. Ponadto, w tym roku po raz pierwszy, ,,Spotkania’’ zostaną wzbogacone o jarmark pod hasłem „Pociąg do natury” czynny w sobotę 6 września od godziny 14.00 ma stacji Świętokrzyskiej Kolejki Dojazdowej. Pamiątkowe bilety do nabycia w biurze Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych i Kulturalnych PRO PERSONA (Jędrzejów, ul. Armii Krajowej 9/328) bądź przez Internet - www.pro-persona.na.allegro.pl.

Serdecznie zapraszamy!

Licealiści na staż

Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Oświaty, Kultury i Sportu Miasta i Gminy Sędziszów zorganizowało staże dla absowentów LO w Sędziszowie. Zapraszamy do zapoznania się z materiałem na ten temat.

Stylizowana sesja zdjęciowa w Muzeum

Prezenter muzyczny takich stacji telewizyjnych jak 4funtv, iTV czy obecnie eskatv, bo tam możemy teraz Arka podziwiać, który stale walczy o angaż w tej znanej stacji muzycznej. Wykonał sesję medialną w swoim rodzinnym mieście, a dokładnie w Muzeum Zegarów Słonecznych im. Przypkowskich. Podczas tych zdjęć towarzyszył mu na planie fotograf, obecnie stale współpracujący z prezenterem telewizyjnym, Jacek Kaczmarczyk oraz Dyrektor Muzeum Piotr Maciej Przypkowski - który gościnnie również wziął udział w tym projekcie i zdjęciach.

Kardynał Dziwisz na odpuście ku czci błogosławionego Wincentego Kadłubka

Metropolita Krakowski Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz (fot.) będzie w niedzielę 30 sierpnia o 12:00 przewodniczył mszy świętej podczas tegorocznego odpustu, który odbędzie się na ołtarzu polowym Archiopactwa Ojców Cystersów. Kardynał Dziwisz przyjedzie do Jędrzejowa z okazji 250 lecia beatyfikacji Wincentego Kadłubka. Tegoroczne uroczystości odpustowe trwają od czwartku, zakończy je ostatni koncert Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej.

Naprzód Jędrzejów przegrał z Nidą Pińczów

Piłkarze Naprzodu Jędrzejów przegrali pierwszy mecz w tym sezonie. Zespół z Jędrzejowa uległ na własnym obiekcie Nidzie Pińczów 1-2. Bramki dla Nidy: Łukasz Mika 6', Patryk Szczygieł 65', dla Naprzodu: Dominik Butenko 73'.

Skrót meczu

Szkolenie Surwiwalowe!

Uwaga!

Fundacja Keatywnej Przestrzeni Camposfera w Klimontowie zaprasza uczestników z Polski do swojej siedziby w cudownym naturalistycznym miejscu. Szkolenie prowadzimy w języku angielskim. To szansa na poprawienie lub zdobycie umiejętności językowych.
Szkolenie finansowane z programu  ERASMUS +.
Tematyka surwiwalowa dużo praktyki! Z nami zdobędziesz umiejętności trenerskie. Wydajemy certyfikaty.


Liczba miejsc: 4.
Wiek: więcej niż 21 lat. Miejsce realizacji: Klimontów, gm. Sędziszów.
Fundacja CampoSfera
22-31 Sierpień 2014

Liczba osób biorących udział w szkoleniu: 24 w tym osoby z Polski, Portugalii, Turcji, Włoch, Rumunii, Węgier.

stat4u