R E K L A M A

Katarzyna Tarach - blogerka modowa z Jędrzejowa poprowadziła Festiwal Jesiennej Mody w Kielcach

Znana jędrzejowska blogerka modowa Katarzyna Tarach, pojawiła się na Festiwalu Mody Jesiennej, który odbywał się w Pasażu Świętokrzyskim. Zostały zaprezentowane nowe trendy ubraniowe, które tej jesieni będą rozchwytywane jak świeże bułeczki przez osoby lubujące się w tematyce fashion. Cztery piękne modelki pokazywały się w poszczególnych zestawach ubrań, a cathfashion (Kasia), blogerka modowa opowiadała o każdej z tych stylizacji oraz przekonywała Panie, iż warto wyglądać modnie tej zbliżającej się kalendarzowej jesieni. Imprezę poprowadził Emil Karpiński wraz z Katarzyną Tarach. Gościnnie w relacji wideo pojawił się perkusista znanej grupy muzycznej For Teens (Grzegorz Siwiec). Początkowy lektor - Arkadiusz Witek

Rusza karuzela wyborcza. Za rok wybieramy nowego burmistrza

burmistrzZa niespełna rok czasu odbędą się wybory samorządowe w których poznamy nowego burmistrza miasta Jędrzejów.

Obecnie termin wyborów samorządowych określa art. 371 par. 1 zd. 2 Kodeksu Wyborczego, zgodnie z którym datę wyborów samorządowych wyznacza się na ostatni dzień wolny od pracy poprzedzający upływ kadencji.

Poprzednie wybory samorządowe odbyły się 21 listopada 2010 roku, oznacza to że obecna kadencja upływa 21 listopada 2014 roku. Ale, że termin ten wypada w poniedziałek, ostatnim dniem wolnym od pracy poprzedzającym ten dzień to niedziela 20 listopada 2014 roku. Według więc wszystkich znaków na niebie i ziemi w tym właśnie dniu powinniśmy udać się do urn by wziąć udział w kolejnych wyborach samorządowych.

Mimo, iż do wyborów został rok jędrzejowskie struktury partii politycznych mają już swoich kandydatów na burmistrza.

Pewne jest, że o reelekcję ubiegać się będzie obecny burmistrz Marcin Piszczek. W 2010 roku startował on z list Prawa i Sprawiedliwości. Nie wiadomo jednak czy partia Jarosława Kaczyńskiego udzieli Piszczkowi poparcia. W szeregach jędrzejowskiego PiS-u większość działaczy mówi o tym by na burmistrza wystawić Pawła Farynę. Radny powiatu jędrzejowskiego nie ukrywa, że ma aspirację na fotel burmistrza i wiele osób go do tego namawia. Jeśli PiS poprze dwóch kandydatów z pewnością żaden z nich nie wygra. Wszystko wskazuje więc na to, że największa partia opozycyjna będzie mieć spory dylemat.

Konflikt w PiS może wyjść na dobre lewicy. Sojusz stawia bowiem na młodość i innowacyjne myślenie. Kandydatem SLD będzie Rafał Filip - przedsiębiorca z Laskowa, który otrzymał poparcie partii podczas kwietniowej konferencji z udziałem prof. Joanny Senyszyn.

PSL nie ma jeszcze kandydata. Paweł Olszak - który w 2010 roku startował z list ludowców nie zaprzecza, ale i nie potwierdza swego startu. Wystawienie swojego kandydata zapowiada również Blok Samorządowy. W poprzednich wyborach kandydatem tego ugrupowania był Paweł Błaszkiewicz lecz nie jest przesądzone czy wystartuje ponownie. Platforma Obywatelska w poprzednich wyborach kandydata nie wystawiła. Decyzję o starcie w przyszłych lub poparciu któregoś z kandydatów podejmie w najbliższym czasie.

Heaven 2013

Relacja z klubu Heaven Busko-Zdrój zrobiona dla PartyBeat.tv

III edycja programu Śniadanie Daje Moc

tra la laWraz z początkiem nowego roku szkolnego ruszyła III edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego Śniadanie Daje Moc.
W ubiegłym roku do programu przyłączyły się do niej 224 szkoły, z województwa świętokrzyskiego w tym szkoły z powiatu jędrzejowskiego.

stat4u