IV Mikołajkowy Bal Przebierańców

Już po raz czwarty w jędrzejowskim Centrum Kultury odbył się doroczny Mikołajkowy Bal Przebierańców dla dzieci, których Święty Mikołaj nie mógł odwiedzić w domach. W tym roku na zorganizowanym przez burmistrza Marcina Piszczka balu bawiło się ich ponad 400: w piątek 200 dzieci ze szkół podstawowych miejskich, w sobotę zaś na bal zaproszono 200 dzieci ze szkół wiejskich z terenu gminy Jędrzejów, którym zapewniono dojazd na imprezę. Dzieci na bal przybyły wraz z opiekunami szkolnymi. 
Atrakcji było co niemiara: zabawa przy zespole muzycznym, konkursy profilaktyczne z nagrodami, słodki poczęstunek, malowanie twarzy i włosów, brokatowe tatuaże, balonowe cuda oraz film animowany „Disco Robaczki”. Największą atrakcją balu był najprawdziwszy w świecie Mikołaj rozdający ogromne paczki ze słodyczami. Każde dziecko zrobiło sobie ze Świętym pamiątkowe zdjęcie.

 

Impreza została zorganizowana i sfinansowana w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2013.