Kandydaci do Sejmu z powiatu jędrzejowskiego

Jedenastu przedstawicieli powiatu jędrzejowskiego będzie ubiegało się o mandat poselski. Poniżej krótka prezentacja poszczególnych kandydatów.
Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni
16 pozycja na liście – Eugeniusz Łata
Emeryt z Jędrzejowa, były radny Rady Miejskiej w Jędrzejowie, współtwórca Jędrzejowskiego Środowiska Muzycznego oraz Jędrzejowskiego Chóru Miejskiego. Zwolennik obrony konstytucji. Bezpartyjny.
Konfederacja Wolność i Niepodległość
13 pozycja na liście – Mateusz Śliwa
Informatyk z Sudołu, ceniony filmowiec i dziennikarz obywatelski. Jeden z najaktywniejszych działaczy społecznych na rynku nowych mediów. Pionier w rozwoju stron internetowych organizacji i klubów sportowych na terenie gminy Jędrzejów. Zwolennik niskich i prostych podatków oraz zmniejszenia biurokracji. Skromny, cieszący się szacunkiem i sympatią otoczenia. Prezes Konfederacji Wolność i Niepodległość w powiecie Jędrzejowskim.
29 pozycja na liście – Krzysztof Tyrała
Magister fizyki z Jędrzejowa, doktorant w Krakowie. Wieloletni prezes ruchów wolnościowych w Jędrzejowie. Zwolennik wolnego rynku i miłośnik kryptowalut. W młodości aktor teatru działającego przy Centrum Kultury w Jędrzejowie. Wybitny myśliciel i filozof młodego pokolenia, bezpartyjny.
Polskie Stronnictwo Ludowe
7 pozycja na liście – Leszek Wawrzyła
Nauczyciel z Sieńska. Radny do sejmiku wojewódzkiego, aktywnie działający w samorządzie. Z zamiłowania muzyk, jest organistą w kilku kościołach. Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego w powiecie jędrzejowskim.
18 pozycja na liście – Anna Gabryś
Rolnik ze Stanowic. Od trzech kadencji radna Sobkowa, członkini Koła Gospodyń Wiejskich. Działaczka Polskiego Stronnictwa Ludowego w powiecie jędrzejowskim.
Prawo i Sprawiedliwość
14 pozycja na liście – Tomasz Puchrowicz
Nauczyciel z Rakowa. Członek zarządu powiatu, delegat Izby Rolniczej, członek Solidarności. Znany i lubiany piłkarz Naprzodu Jędrzejów oraz specjalista w treningach personalnych. Zaangażowany społecznie, był powiatowym inicjatorem programu Szlachetna Paczka. Od kilku lat organizuje w Jędrzejowie finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Członek Prawa i Sprawiedliwości.
Sojusz Lewicy Demokratycznej
8 pozycja na liście – Arkadiusz Chyla
Pracownik biurowy z Sędziszowa, Inicjator ruchu młodych socjalistów. Uczestnik i organizator jędrzejowskiej grupy rekonstrukcji historycznych oraz zlotów samochodowych. Prowadzi własną działalność gospodarczą. Popierany przez Partię Razem.
Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy
6 pozycja na liście – Paulina Koza, optyk z Bizorędy, bezpartyjna.
10 pozycja na liście – Marcin Woch, informatyk z Słupii, bezpartyjny.
15 pozycja na liście – Żaneta Sędek, logistyk z Ignacówki, bezpartyjna.
26 pozycja na liście – Hubert Kurowski, handlowiec z Wilanowa, bezpartyjny.

Wybory do Sejmu odbędą się w niedzielę 13 października 2019 roku. Do urn będziemy mogli się udać od godziny 7 do 21. Na kandydatów z powiatu jędrzejowskiego można głosować w całym województwie. Z województwa świętokrzyskiego mandat poselski uzyska 16 osób. Listę ogólnopolską zarejestrowały komitety 1 – PSL, 2 – PiS, 3 – SLD, 4 – Konfederacja, 5- Koalicja Obywatelska.