Kardynał Dziwisz na odpuście ku czci błogosławionego Wincentego Kadłubka

Metropolita Krakowski Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz (fot.) będzie w niedzielę 30 sierpnia o 12:00 przewodniczył mszy świętej podczas tegorocznego odpustu, który odbędzie się na ołtarzu polowym Archiopactwa Ojców Cystersów. Kardynał Dziwisz przyjedzie do Jędrzejowa z okazji 250 lecia beatyfikacji Wincentego Kadłubka. Tegoroczne uroczystości odpustowe trwają od czwartku, zakończy je ostatni koncert Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej.

Program uroczystości odpustowych:

Sobota, 30 sierpnia 2014
6.30 Msza św. konwentualna
7.00 Msza św. w kaplicy bł. Wincentego Kadłubka
10.00 Msza św. z homilią. Po Mszy św. w kaplicy litania do bł. Wincentego, błogosławieństwo i ucałowanie relikwii.
17.00 Msza św. koncelebrowana z homilią. Przewodniczy przewielebny ojciec opat Piotr Chojnacki Prezes Polskiej Kongregacji Zakonu Cysterskiego z Krakowa-Mogiły.. Po Mszy św. procesja z relikwiami do Kopca Spotkania. Litania do bł. Wincentego i błogosławieństwo. Ucałowanie relikwii w kaplicy zakończy nasze modlitewne spotkanie.

Niedziela, 31 sierpnia 2014, Odpust parafialny
7.00 Msza św. z kazaniem. Litania. Błogosławieństwo i ucałowanie relikwii.
8.30 Msza św. z kazaniem. Litania. Błogosławieństwo i ucałowanie relikwii.
10.00 Msza św. z kazaniem. Litania. Błogosławieństwo i ucałowanie relikwii.
12.00 Msza św. przy ołtarzu polowym. Przewodniczy Jego Eminencja Ksiądz Stanisław Kardynał Dziwisz, Metropolita Krakowski w asyście Opatów Cysterskich i Księży. Po Mszy św. litania i procesja z relikwiami po alejach. Modlitwa o kanonizację, błogosławieństwo i ucałowanie relikwii zakończy nasze modlitewne spotkanie.
18.00 Msza św. z kazaniem. Przewodniczy Ks. kanonik Jan Zwierzchowski. Po Mszy św. litania do bł. Wincentego, błogosławieństwo i ucałowanie relikwii.
19.15 Finał XX Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej: Jan Paweł II – Papież miłosierdzia. Wystąpią: Dorota Segda – recytacja, Krakowskie Trio Stroikowe, Robert Grudzień – organy.