Ksawery przewrócił autobus

Od kilkunastu godzin na terenach powiatu jędrzejowskiego grasuje Orkan Ksawery.

W godzinach porannych w miejscowości Świątniki w ciągu krajowej drogi nr 7 silny wiatr przewrócił autobus. W wypadku autobusu relacji Kraków – Kielce brało udział 35 osób. 11 z nich odniosło obrażenia, w tym dwoje Brazylijczyków. Ośmiu pasażerów autobusu zostało przewiezionych do szpitala w Jędrzejowie, pozostali przebywają w szpitalu w Miechowie. Stan zdrowia wszystkich pacjentów jest dobry, skończyło się na złamaniach i potłuczeniach.

Jak informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Jędrzejowie przyczyną wykolejenia się autobusu był silny podmuch wiatru połączony ze śnieżycą która uniemożliwiała dobrą widoczność drogi.

Wykolejenie autobusu to nie jedyny efekt przechodzącego przez nasz powiat niżu Ksawery. Około godziny 7 w Wodzisławiu, porywisty wiatr spowodował utknięcie samochodu ciężarowego na drodze. Ciężarówka jadąca pod górkę w pewnym momencie przekręciła się w poprzek jezdni blokując przejazd przez siódemkę na kilka godzin. Warunki na drogach w powiecie są bardzo trudne. Silny wiatr i sypiący śnieg utrudnia jazdę, Policja apeluje o zachowanie ostrożności.