„Nad Wierną Rzeką”

 

Festiwal_2009Dom Kultury w Małogoszczu już po raz ósmy organizuje Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dzieci i Młodzieży „Nad Wierną Rzeką”, który odbędzie się w dniu 6 listopada 2010r. w sali widowiskowej Domu Kultury przy ul. 11 Listopada 17.

Festiwal cieszy się dużą popularnością wśród młodzieży uzdolnionej wokalnie z najdalszych zakątków kraju: Szczecin, Wrocław, Bielawa, Mogilany, Piotrowice, Gliwice, Kraków, Tomaszów Mazowiecki, Kozienice i oczywiście stolica województwa Kielce.

 

W tym roku do przesłuchań konkursowych zakwalifikowano 49 wykonawców z całej Polski.

Popisy wokalne solistów oceniać będzie Jury, profesjonaliści z dziedziny śpiewu i muzyki.

Każdy z uczestników otrzyma dyplom oraz drobne upominki przypominające festiwal oraz nasz region, natomiast najlepsi według oceny Jury wywiozą z Małogoszcza cenne nagrody i wyróżnienia ufundowane przez sponsorów.

Nasz festiwal to dobra zabawa połączona z ciekawym artystycznym przeżyciem. Chcemy, żeby festiwal był miejscem zawierania przyjaźni, zdobywania doświadczeń wokalnych w atmosferze wzajemnej życzliwości, a zdobywanie festiwalowych trofeów nie było celem najważniejszym.

 

Patronat honorowy nad imprezą objął:

Starosta Powiatu Jędrzejowskiego

Burmistrz Miasta i Gminy Małogoszcz

 

Fundatorami nagród są:

Lafarge Cement S.A. w Małogoszczu

Lokalna Grupa Działania „Gryf” Jędrzejów

Starostwo Powiatowe w Jędrzejowie

  

Rozpoczęcie Festiwalu i przesłuchania w poszczególnych kategoriach wiekowych już od godziny 10:00. Zakończenie przewidujemy ok. 18:00

Wstęp wolny. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy serdecznie.