Trzy gole Iwańskiego, Naprzód Jędrzejów – KSZO Ostrowiec 3-1 (video)

Naprzód Jędrzejów pokonał w Jędrzejowie KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski (3-1) i z kompletem punktów zajmuje 2 pozycję w tabeli IV ligi.

Trzy bramki dla Naprzodu zdobył Tomasz Iwański. Honorowe trafienie dla KSZO uzyskał Kamil Dziadowicz.

Bramki: Tomasz Iwański 3′, 20′, 84′ – Kamil Dziadowicz 11′.

{youtube}X_iKxj5mD4g{/youtube}

Gospodarze bardzo szybko objęli prowadzenie. Już w drugiej minucie Tomasz Iwański po doskonałym podaniu Bartłomieja Sputo pokonał bramkarza KSZO. Tuż po stracie bramki piłkarze z Ostrowca rzucili się do odrabiania strat i udało im się to. Po jednym z kiksów Piotra Stolarczyka, który niefrasobliwie odbił piłkę w polu karnym bramkę na 1-1 zdobył Kamil Dziadowicz. Po doprowadzeniu do remisu podopieczni Rafała Lasockiego starali się iść za ciosem i atakowali bramkę Barana. W 20 minucie po jednym z takich ataków, Naprzód wyprowadził szybką kontrę. Z niej właśnie padła druga w tym meczu bramka autorstwa Tomasza Iwańskiego. W kolejnych fragmentach meczu gra się lekko zaostrzyła a KSN cofnął się do defensywy by trochę ochłonąć po bardzo szybkich pierwszych 20 minutach spotkania. Do końca pierwszej połowy gra była szarpana, nie było składnych akcji oraz strzałów w światło bramki.

Po zmianie stron pierwsi zaatakowali gospodarze stwarzając sobie dogodne sytuacje do strzelenia gola, niestety swoje szanse marnowali Starościak, Puchrowicz i Iwański. Widząc, że zespołowi nie idzie, trener Ostrowczan zaczął wprowadzać korekty w składzie. Zmiennicy swoją postawą nie potrafili poprawić obrazu gry, zdołali ją za to pogorszyć. W końcówce meczu na boisku istniał tylko jeden zespół – Naprzód Jędrzejów. Podopieczni Andrzeja Fendrycha zdołali jeszcze wykorzystać zaledwie jedną z wielu okazji do podwyższenia wyniku. W 84 minucie bramkę dla KSN zdobył Tomasz Iwański, kompletując tym samym hat trick.