Na Sportowej kładą murawę

Rewitalizacja stadionu Naprzodu Jędrzejów powoli dobiega końca. Rozpoczął się ostatni etap prac na obiekcie. Odpowiedzialni za remont stadionu pracownicy Zakładu Pielęgnacji i Chirurgii Drzew „Beata” ze Szczawna-Zdroju kładą już murawę przy Sportowej.

Nowa nawierzchnia jest kładziona z rolki. Po położeniu wszystkich rolek będzie obfite i systematyczne podlewanie oraz koszenie. Kiedy będzie można grać? „Na pewno nie wczesną wiosną, trawa musi się dobrze zakorzenić” – powiedział mgr inż. Henryk Chojnacki szef firmy „Beata”.

Wszystko wskazuje na to, że piłkarze Naprzodu wybiegną na nowy stadion w okolicach maja 2014 roku.

Wykonano już część chodników i schodów a za kilkanaście dni skończy się remont trybun. Na ukończeniu są również prace związane z remontem budynku klubu. W tej chwili kładzione są ostatnie tynki na ścianach zewnętrznych. W budynku sanitarno-socjalnym gotowe jest ogrzewanie, szatnie i pomieszczenia biurowe. Zamontowano także przewody związane z monitoringiem obiektu i nową instalację elektryczną.

Po ukończeniu budynku i wykonaniu prac ziemnych pozostanie nam tylko zagospodarowanie terenów zielonych w okół boiska. Stadion nabierze wyglądu wiosną, gdy miejsca wokół boiska i trybun się zazielenią. Obecnie po wyprofilowaniu terenu wszędzie jest ziemia – zaznaczył Henryk Chojnacki.

(kliknij zdjęcie aby powiększyć)