(Nie)Trzeźwy poranek

Dzisiaj rano na drogach województwa świętokrzyskiego przeprowadzono działania pod kryptonimem „Trzeźwy poranek”. Policjanci z całego województwa sprawdzali trzeźwość wszystkich kontrolowanych kierowców.

W powiecie jędrzejowskim stróże prawa zatrzymali 64 – letniego kierowcę gimbusa, który w organizmie miał ponad 1 promil alkoholu. W Kielcach kierowca autokaru szykował się do wyjazdu z przedszkolakami. W organizmie miał ponad 0,5 promila alkoholu.

W poniedziałkowy poranek policjanci ruchu drogowego, we wszystkich powiatach województwa świętokrzyskiego sprawdzili trzeźwość pond 5100 kierowców. Niestety, aż 38 kierowców okazało się być pod wpływem alkoholu, 22 kierowcom zostało zatrzymane prawo jazdy.

Kilka minut przed godziną 7 policjanci otrzymali zgłoszenie, że w Nagłowicach w powiecie jędrzejowskim, kierowca gimbusa prawdopodobnie jest pijany. Natychmiast w miejsce zgłoszeniu podjechał patrol policji. Kierowca gimbusa, 64 – letni mężczyzna miał w organizmie ponad 1 promil alkoholu. W autobusie przewoził 30 dzieci.

Również dzisiaj rano w Kielcach na ul. Wielkopolskiej, skontrolowano innego kierowcę autobusu. Miał wyjechać na wycieczkę z przedszkolakami do Bałtowa. Stróże prawa zaczęli kontrolę od zbadania trzeźwości kierowcy. Okazało się, że 53 – letni mężczyzna ma w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Kierowcom zatrzymano prawo jazdy. Obaj za swój czyn odpowiedzą przed sądem.

 

Źródło: KWP w Kielcach