Odpowiedzą za handel i posiadanie

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie zatrzymali 18 i 17-latka, którzy podejrzewani są o posiadanie i handel środkami odurzającymi. Starszemu może teraz grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności. Młodszy odpowie przed Sądem Rodzinnym.

Wczoraj wieczorem policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie zatrzymali 18-letniego mieszkańca Jędrzejowa, podejrzewanego o posiadanie narkotyków. Mężczyzna wieczór spędzał w jednym z miejskich parków.

Widząc zbliżających się do niego funkcjonariuszy, odrzucił woreczek foliowy z zawartością białego proszku, po czym spróbował ucieczki. Szybka reakcja policjantów spowodowała jego natychmiastowe zatrzymanie. 18 – latek noc spędził w policyjnym areszcie. W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany mężczyzna nabywał narkotyki od 17-latka, również mieszkańca Jędrzejowa. W konsekwencji, na 18 – latka nałożono karę 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata i dozór kuratora. Sąd Rodzinny zdecyduje jak za swój czyn odpowie nieletni jego wspólnik.

 

źródło: www.jedrzejow.swietokrzyska.policja.gov.pl