Oznacz swój rower!

Jak co roku jędrzejowscy policjanci dołożą wszelkich starań, by zapewnić bezpieczeństwo mieszkańców całego powiatu oraz gościom zwiedzającym nasz piękny region. Te słoneczne dni wiosennych i letnich miesięcy, to między innymi okazja do rowerowych wycieczek.

Aby miłe chwile nie zamieniły się w rozczarowanie np. po stracie pozostawionego jednośladu, musimy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Rower pozostawiajmy w miejscach, gdzie nie będzie to nikomu przeszkadzało. Najlepiej zabezpieczyć się przed kradzieżą mocując go, do nieruchomych elementów. Dodatkowo powinien być oznakowany niepowtarzalnym numerem identyfikacyjnym, w znanym tylko właścicielowi miejscu.

Takie znakowanie prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie, oraz stróże prawa w podległych jej komisariatach i posterunkach. Dobrą ku temu okazją są festyny rodzinne organizowane na naszym terenie. Ponadto jeśli jest taka potrzeba, można dokonać indywidualnego oznakowania roweru lub innego wartościowego przedmiotu, po zgłoszeniu się do jednostki Policji.

Pamiętajmy, że tak oznaczone przedmioty maja własny numer, co pozwala na ich dokładną identyfikację w razie utraty.


Jędrzejowscy stróże prawa apelują: oznacz swój jednoślad – to nic nie kosztuje.


Źródło: KPP w Jędrzejowie