Pięć osób zginęło w wypadku pod Kielcami. Ofiarami są trzy 16-latki z jednej klasy i dwaj piłkarze Naprzodu Jędrzejów

W wypadku samochodu osobowego i ciężarówki na krajowej „siódemce” między Brzegami a Tokarnią koło Kielc zginęło pięć młodych osób. Najmłodsza – dziewczyna miała 16 lat. Najstarszy – chłopak miał 21. Wypadek wyglądał wstrząsająco. Szóstka ofiar była w zmiażdżonym samochodzie tak zakleszczona, że strażacy nie mogli nikogo wyjąc z wraku.

 

Do wypadku ciężarowego mercedesa i osobowego renaulta laguna doszło około godziny 5.30 na krajowej drodze nr „7” na pograniczu powiatów kieleckiego i jędrzejowskiego między miejscowościami Brzegi i Tokarnia.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że renault nagle zjechał na przeciwległy pas i czołowo uderzył w prawidłowo jadącego tira. Na miejscu zginęło pięć młodych osób. Trzy dziewczyny i dwóch chłopaków

Ustalono, że ofiarami wypadku są trzy 16-latki z jednej klasy Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Reja w Jędrzejowie i dwaj piłkarze Naprzodu Jędrzejów. Z życiem uszedł jedynie 20-letni kierowca laguny. Był trzeźwy. Obecnie z ciężkimi ranami przebywa w szpitalu. Jest w szoku.

Wypadek wyglądał wstrząsająco. Szóstka ofiar była w zmiażdżonym samochodzie tak zakleszczona, że strażacy nie mogli nikogo wyjąc z wraku. Udało się to dopiero po odcięciu dachu.

Kilkadziesiąt minut po wypadku na miejscu tragedii rozgrywały się straszne sceny. Ponieważ młodzi ludzie to mieszkańcy Jędrzejowa i okolic, wieść o wypadku szybko się rozniosła i na miejsce przyjechał ojciec jednej z ofiar. Ciężko opisać sceny rozpaczy, których świadkami byli świadkowie i pracujący na miejscy wypadku policjanci.

Przez kilka godzin krajowa „siódemka” była całkowicie nieprzejezdna. Około godziny 10 policjanci wprowadzili ruch wahadłowy.

W wypadku zginęło dwóch piłkarzy – Karol Gajda, grający obecnie w Naprzodzie Jędrzejów, wychowanek tego klubu oraz inny wychowanek Naprzodu Rafał Dzwonek. Trzecioligowy mecz Naprzodu z Orliczem Suchedniów zaplanowany na niedzielę został przełożony

 

źródło: echodnia.eu