Odbyła się druga edycja festiwalu popkultury japońskiej oraz gier: PIASCON

W minioną sobotę, 20 września 2014 r., na terenie Zespołu Placówek Oświatowych, w miejscowości Piaski, odbyła się druga edycja małego, jednodniowego konwentu, czyli zjazdu fanów, japońskiej popkultury i gier wszelkiej maści – Piasconu.

Już od godziny 9.30, entuzjaści komiksów, kreskówek, filmów z Kraju Kwitnącej Wiśni oraz cyfrowej, i nie tylko, rozrywki, mogli przekroczyć próg szkoły, by z wybiciem dziesiątej godziny móc poszerzać swoją wiedzę na temat własnych pasji, dzielić się tą, którą już posiadają; czy też po prostu dobrze się bawić. A bawić było się przy czym, bowiem organizatorzy przygotowali naprawdę sporą ilość atrakcji.

Miłośnicy japońskiej kultury, już na samym początku imprezy mogli m.in. dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat słynnych kieszonkowych potworów, czy wyruszyć po przygody wraz z walczącym o dobro włosów wojownikiem, zwanym Bobobo, zanurzając się w seans kilku odcinków serialu Bobobo-bo Bo-bobo. Nie zabrakło możliwości obejrzenia produkcji, okrzykniętych przez fandom mianem „kultowych”, i tak, przybyli mogli obejrzeć jeden z najpopularniejszych japońskich filmów animowanych; Mój sąsiad Totoro, czy chociażby filmu z serii przygód japońskiego potwora- legendy, znanego na całym świecie pod imieniem Godzilla.

Z racji, iż impreza poświęcona była także grom, przygotowane zostały również atrakcje związane z tą tematyką. I tak miłośnicy gier fabularnych, znanych jako RPG (od angielskiego „role-playing game”), mieli możliwość przeżycia przygody w świecie pełnym fantastycznych stworzeń. Ci zaś, którzy cenili sobie cyfrową rozrywkę, mogli zagrać w wiele gier wideo oraz, m.in. pośpiewać znane, oczywiście także japońskie, przeboje na karaoke.

Na imprezie odbywało się również wiele konkursów; fani japońskich seriali animowanych mogli wykazać się znajomością tychże kreskówek , natomiast zapaleni gracze mogli sprawdzić swoją wiedzę, w konkursie poświęconym popularnej grze wideo – Diablo 2.

Głodni, nie tylko wrażeń, mogli zaspokoić swój apetyt sprzedawanymi na miejscu, gorącymi tostami, które przepić mogli zarówno ciepłą kawą i herbatą, jak i chłodnymi napojami. Żeby uczestnicy konwentu nie wrócili do domu z pustymi rękoma, na terenie imprezy znalazło się kilka stanowisk z różnymi gadżetami, wśród których, oprócz klasycznych japońskich komiksów, można było znaleźć także koszulki, przypinki (w tym także specjalna, konwentowa przypinka), kubki itp. z motywami pasującymi do charakteru imprezy.

Pomimo skromnego charakteru imprezy, pojawiło się na niej, jak podają organizatorzy, około 90 osób. Ta liczba pokazuje jak ważne dla społeczeństwa jest organizowanie tego typu wydarzeń nie tylko w naszym regionie, ale także w całej Polsce. Mamy nadzieję, że również w 2015 roku, będziemy mogli, w naszym powiecie, spędzić miło czas w tak niesamowitej atmosferze. Wszystkich tych, którzy stracili całą imprezę, zapraszamy na oficjalną stronę konwentu na portalu Facebook (link: https://www.facebook.com/Piascon?ref=ts&fref=ts ), gdzie znaleźć będą mogli więcej zdjęć z imprezy, a organizatorom życzymy powodzenia, ściskając mocno kciuki, przy organizacji przyszłorocznej edycji Piasconu.