Prawidłowo umundurowani funkcjonariusze Straży Miejskiej w Jędrzejowie

Straz miejska_jedrzejowCoraz więcej uczciwych ludzi pada ofiarą oszustów. Złodzieje nie mają żadnych skrupułów. Żerują na naiwności, a często na dobroci starszych osób i okradają ich z ostatniego grosza. Są coraz bardziej bezwzględni.

 

Pomimo ostrzeżeń, ofiar jest coraz więcej, a oszuści wymyślają wciąż nowe sposoby, by zdobyć pieniądze. Ostatnio w Jędrzejowie sprawcy podając się za funkcjonariuszy Straży Miejskiej ukradli 74-letniej kobiecie 150 złotych.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu. Na posesję do 74- letniej kobiety, przyszło dwóch mężczyzn. Podając się za funkcjonariuszy straży miejskiej, powiadomili ją, że jest sprawcą wykroczenia, a sprawa trafi do sądu. Następnie pobrali od niej 150 złotych rzekomego mandatu karnego i odeszli. Kobieta przekonana była, że ma do czynienia z funkcjonariuszami. Obaj mieli na sobie kamizelki odblaskowe.

Pamiętajmy, że każdy funkcjonariusz Straży Miejskiej w służbie:

– musi być w pełni umundurowany (stosownie do pory roku);

– posiada legitymację służbową oraz znak identyfikacyjny;

– przed przystąpieniem do czynności, musi się przedstawić z imienia i nazwiska, a na żądanie osoby okazać legitymacje służbową;

– na lewym rękawie posiada plakietkę z emblematem gminy;

– dodatkowo każdy funkcjonariusz Straży Miejskiej w Jędrzejowie, na prawej kieszeni koszuli lub munduru służbowego posiada identyfikator ze swoim nazwiskiem.

Ponadto nałożenie mandatu karnego kredytowanego bezwzględnie wiąże się z otrzymaniem od funkcjonariusza oryginału wypełnionego druku mandatowego, odcinek C oraz dwóch przekazów zawierających dane osobowe, adres ukaranego mandatem, określone wykroczenie za które został nałożony, podpis i numer służbowy funkcjonariusza oraz data i podpis osoby ukaranej.

Pamiętaj!

Nałożenie mandatu kredytowego wiąże się z samodzielną wpłatą określonej sumy przez sprawce wykroczenia np. w banku lub poczcie.

Funkcjonariusz nie może przyjąć pieniędzy od osoby ukaranej!

W razie jakichkolwiek wątpliwości należy powiadomić Policję nr tel 997 lub Urząd Miejski nr tel 41-3854150.