Rambit Matematyczno-Przyrodniczo-Sportowy 2016

{youtube}R5MTp0CytnA{/youtube}

26 kwietnia w hali sportowej OSiR odbył się Rambit Matematyczno – Przyrodniczo – Sportowy, w którym udział wzięli uczniowie klas szóstych ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sędziszowie (2 drużyny), Szkoły Podstawowej nr 2 w Sędziszowie, Szkoły Podstawowej w Pawłowicach, oraz Szkoły Podstawowej w Krzcięcicach.

Celem konkursu było rozpowszechnianie wiedzy matematycznej i przyrodniczej wśród uczniów, kształtowanie zasad zdrowej rywalizacji sportowej oraz umiejętności łączenia dobrej zabawy z nauką. Uczniowie zdobywali punkty w konkurencjach sportowych (przeciąganie liny, „wyścig kangurów”, maxi skakanka, rzut do celu). Drużyna naukowa rozwiązywała zadania z matematyki, geografii, biologii, fizyki i chemii.

W wyniku zaciętej rywalizacji I i II miejsce wywalczyły drużyny kl. 6a i 6b Szkoły Podstawowej nr 1 w Sędziszowie, III miejsce Szkoła Podstawowa w Pawłowicach, IV miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa nr 2 w Sędziszowie, V miejsce Szkoła Podstawowa w Krzcięcicach. Każda drużyna otrzymała pamiątkowy puchar, piłkę i dyplom zaś każdy uczeń nagrodę indywidualną.