Show Your Dance w Jędrzejowie – zwycięzcy eliminacji wyłonieni

Znamy już finalistów wyłonionych podczas eliminacji do IV edycji turnieju tanecznego Show Your Dance – pokaż swój taniec.


31 stycznia 2011r. w jędrzejowskim Centrum Kultury odbyły się eliminacje do IV edycji turnieju tanecznego Show Your Dance – pokaż swój taniec, który odbędzie się 12 lutego.

Jury turnieju.W eliminacjach do turnieju łącznie wzięło udział 14 osób, w tym – uwaga – tylko jeden chłopiec. W kategorii dzieci (od 10 do 13 lat) do castingu przystąpiło 9 osób, natomiast w kategorii młodzież (od 14 do 18 lat) 5 osób. Zmagania uczestników oceniało sześcioosobowe jury w składzie: Józef Straszak – dyrektor Centrum Kultury w Jędrzejowie, Sebastian Sipa – muzyk, zastępca dyrektora Centrum Kultury w Jędrzejowie, oraz tancerze: Agnieszka Stodolna, Wioletta Podsiadło, Rafał Całka i Tomasz Pietrzykowski. Uczestnicy eliminacji prezentowali jeden jednominutowy taniec w stylu dowolnym, jednak najczęściej występowały: jazz, lirycal jazz oraz styl mieszany.

FinaliściPo burzliwych naradach jury postanowiło, że w finale turnieju w kategorii dzieci udział wezmą: Sara Bień, Anna Piasecka, Daria Zaczkowska, Justyna Olszewska, Julia Grabowska oraz Adam Legut. Natomiast z kategorii młodzież finalistkami zostały: Martyna Koziara, Renata Jędrzejak, Magdalena Kowalska oraz Ewelina Krawczyk. – Finaliści będą pracować przez ferie nad przygotowaniem duetów i solówek, które zostaną zaprezentowane podczas finału – powiedział członek jury Sebastian Sipa.

Moje rozmówczynie - od lewej: Magda, Renata, EwelinaZapytane przeze mnie finalistki o poziom imprezy jednogłośnie stwierdziły, że był naprawdę wysoki. – Pierwszy raz startowałam w turnieju tego typu i udało się – przeszłam, z czego się bardzo cieszę, choć nie było łatwo, bo poziom był wysoki, no i do tego doszedł jeszcze stres – powiedziała Renata, która od 4 lat tańczy w formacji Eks-tremum działającej przy Centrum Kultury. – Taniec traktujemy na razie jako hobby, choć nie ukrywamy, że chciałybyśmy związać z nim swoją przyszłość, ale cóż… „zależy jak leży” – powiedziała Magda, która już trzeci raz bierze udział w Show Your Dance. Ewelina, która tańczy od 13 roku życia, zapytana o marzenie zdradza, że chciałaby zatańczyć prawdziwy hip-hop pod okiem znanych choreografów.

Renata, Magda i Ewelina to wychowanki formacji tanecznej Eks-tremum działającej przy Centrum Kultury w Jędrzejowie, której instruktorką jest Katarzyna Skrzyniarz – tancerka Kieleckiego Teatru Tańca. Zapytane o wzór do naśladowania, jednogłośnie stwierdzają, że jest nią właśnie ona.

– Zainteresowanie turniejem jest bardzo duże. Niestety są ferie i część chętnej wziąć udział w turnieju młodzieży wyjechała na zasłużony wypoczynek – powiedział Sebastian Sipa. – Bardzo trudno było wybrać finalistów, bo poziom był bardzo wyrównany i jury miało niezły orzech do zgryzienia.