Spotkanie w sprawie gazu

W sobotę 24 kwietnia w godz. 9-12 odbędzie się dyżur pracowników Gazowni Kieleckiej w sklepie Wafelek, skierowany przede wszystkim do mieszkańców osiedli Murawiec, Murawiec II i Zielonki.

Podczas dyżuru można zasięgnąć wszelkich informacji na temat procesu przyłączeniowego do sieci gazowniczej w Jędrzejowie, uzyskać też pomoc w wypełnieniu wniosku o wydanie warunków przyłączenia.

Będzie to już drugi taki dyżur pracowników Gazowni Kieleckiej.

 Podczas poprzedniego, 27 marca, 50 osób – mieszkańców osiedli Murawiec, Murawiec II i Zielonki – złożyło wnioski i tym samym zadeklarowało zainteresowanie przyłączeniem do sieci gazowniczej.Ururchomienie dostaw gazu ziemnego dla tych osiedli jest planowane już na przyszły rok.

– W chwili obecnej mieszkańcy Murawca złożyli ogółem 60 wniosków. Po to, by inwestycja na tym osiedlu mogła ruszyć, potrzebnych jest minimum 100 zdeklarowanych chętnych – mówił podczas spotkania Adam Wójcik, który stoi na czele Obywatelskiej Grupy Inicjatywnej.

Piotr Sobierajewicz, dyrektor Gazowni Kieleckiej, podczas spotkania w Starostwie Powiatowym zapraszał na spotkania ze swoimi pracownikami wszystkich zainteresowanych mieszkańców Jędrzejowa, a zwłaszcza z osiedli Murawiec, Murawiec II i Zielonki: – Każdy indywidualnie może dowiedzieć się o kosztach przyłączenia budynku do sieci gazowniczej, bo są one bardzo różne, w zależności od m.in. kubatury, rodzaju budulca, czy ocieplenia – stwierdził P. Sobierajewicz. – Dlatego nie można generalnie określić kosztów, ale nasi pracownicy mogą zrobić odpowiednią symulację dla konkretnych osób.

Pracownicy Gazowni Kieleckiej dyżurują także w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Jędrzejowie – w każdy wtorek w godzinach 10-13. Od początku maja w każdy pierwszy wtorek miesiąca dyżury zostaną wydłużone i będą trwały w godzinach 10-17, w pozostałe wtorki miesiąca dyżury będą pełnione w dotychczasowych godzinach: 10-13.