Stylizowana sesja zdjęciowa w Muzeum

Prezenter muzyczny takich stacji telewizyjnych jak 4funtv, iTV czy obecnie eskatv, bo tam możemy teraz Arka podziwiać, który stale walczy o angaż w tej znanej stacji muzycznej. Wykonał sesję medialną w swoim rodzinnym mieście, a dokładnie w Muzeum Zegarów Słonecznych im. Przypkowskich. Podczas tych zdjęć towarzyszył mu na planie fotograf, obecnie stale współpracujący z prezenterem telewizyjnym, Jacek Kaczmarczyk oraz Dyrektor Muzeum Piotr Maciej Przypkowski – który gościnnie również wziął udział w tym projekcie i zdjęciach.

Skąd pomysł na wykonanie zdjęć właśnie w tym miejscu?
-Odpowiedź jest dość prosta. Ponieważ uwielbiam swoje rodzinne strony.
 Nie lubię tłoku i dużego zamieszania. Jestem osobą kreatywną. Sam gdy dysponuje czasem organizuje sesje zdjęciowe z tematyką fashion.
Tym razem przyszedł czas i na mnie. Kilka zdjęć, bo ciężko tu mówić szumnie o sesji zdjęciowej, ale raptem pięć, szczęść zdjęć było mi potrzebne do mojego telewizyjnego portfolio. Kiedyś miałem wizję na miejsce Muzeum Zegarów Słonecznych, które jest wizytówką mojego miasta rodzinnego, że pewnego dnia i pewnej godziny coś tutaj wykonam. Oto właśnie jesteśmy!
Czyli dokładniej dla jakiej telewizji te zdjęcie realizujecie?
-Oczywiście eskatv! Według mnie jedna z lepszych stacji muzycznych
w Polsce, która niesamowicie i prężnie rozwija się każdego dnia.
Stąd taka, a nie inna decyzja Dyrekcji na przeniesienie firmy z Wrocławia do Warszawy. Właśnie w tej telewizji mogliście podziwiać mnie już w pięciu występach w programie eskanews, gdzie miałem swoje 10 minut
i przedstawiałem zbiór ciekawych informacji na temat ciekawostek
z polskiego muzycznego świata show biznesu.
Co tydzień w niedzielę o godzinie 12.00 mogliście oglądać moją facjatę.
W danej chwili jestem na etapie rozmów i pracy z tą telewizją.
Niewykluczone, że jeszcze będę testowany jako nowy prezenter,
ale na razie nie popadajmy w euforię, bo wszystko powinno rozstrzygnąć
się na przełomie miesiąca. Mam też oferty z innych telewizji, więc czas pokaże gdzie wyląduję, a na pewno będzie mi towarzyszyła na palnie tematyka muzyczna.
Czy do zdjęć medialnych pasuje tematyka zegarów słonecznych i muzeum?
W branży telewizyjnej powiem szczerze, iż wszystko pasuje, a jak dana osoba czy pomysłodawca ma jeszcze sporo rozbudowaną wyobraźnię, to proszę mi uwierzyć nawet z igły można zrobić widły. Tutaj wraz z moim fotografem Jackiem Kaczmarczykiem opracowaliśmy taki pomysł. Wcześniej kontaktowałem się telefonicznie z Jackiem i zapytałem się co myśli o takiej idei. Później już tylko na spokojnie dopracowaliśmy ten projekt na zdjęcia.
Więc jaką tematykę i pomysł opracowaliście na tę sesję zdjęciową?
Tutaj muszę zdradzić, iż idea na te zdjęcia była bardzo ciekawa i jak to mówi mój fotograf wyjęta z głębokiej, ale to bardzo głębokiej szuflady.
Razem z Jackiem jesteśmy wielkimi fanami filmowych klasyków o super agentach, którzy pracują dla swojego danego kraju i dbają o jego bezpieczeństwo. Tak, tak… chodzi dokładnie o agenta 007 James Bond.
Wcieliłem się w dwóch znanych aktorów, którzy odegrali w filmach te role, Roger Moore i współczesny Daniel Craig. Aktorem jestem marnym, bo to nie moja branża, chociaż mamy jedną wspólną pracę, obydwoje występujemy na ekranach telewizyjnych, ale dobrze było przez jeden dzień poczuć się jak taki agent specjalny. Miejsce i cała sceneria idealnie odzwierciedla i nawiązuje właśnie do tego typu filmów. Proszę sobie wyobrazić, iż agent James Bond odpoczywa właśnie w takim miejscu czy nawet oczekuje na kolejną niesamowitą misję, która ma na celu obronę swojego kraju. Co nie co mogę zdradzić, iż sugerowaliśmy się kilkoma kadrami filmowymi z tytułowego odcinka przygód Bonda pt. Casino Royale.
Co z ubiorem. Czy ktoś dbał o Twoją stylizację i dodatki do tych zdjęć?
-Tak, tak! Oczywiście pomysłodawcy. Nie lubię gdy przy mojej sesji zdjęciowej angażowane są osoby trzecie, to jest mój pomysł, więc jak ma wszystko w miarę dobrze wyglądać, a później w mediach się prezentować,
to ja pilotuję całość od początku do końca. O ubiór poprosiłem jeden
z jędrzejowskich sklepów, który według mnie ma szereg ciekawych takich klasowych ubrań do zaoferowania. Ewa i Paweł Nowak ze sklepu MODA MĘSKA, mieszczący się w Jędrzejowie przy ulicy kieleckiej 6.
Wraz z właścicielką Ewą wybraliśmy dwie stylizacje.
Dlaczego, aż dwie?
Jedna ma nawiązać do stykówki podobnej do Rogera Moorea – czyli typowy klasyk lat 70’s i uwaga, tutaj trzeba pamiętać o mankietach, bo w tym okresie  wtedy takie marynarki były noszone przez tego aktora. Druga stylizacja – czyli współczesny czy nawet nowoczesny agent Daniel Craig. Wybiegliśmy troszkę z oryginalnej stylizacji Daniela Crage’, i marynarkę wybraliśmy jaśniejszą tak, aby odmłodzić agenta 007. Ponadto zadbaliśmy
o dodatki, pistolet, klasowy zegarek, cygaretkę (chociaż jestem osobą niepalącą) oraz kajdanki, ale nie zdradzę kto nam ich użyczył.
Ile trwała Wasza praca na planie zdjęciowym?
– Praca potrwała dość długo. Zakładaliśmy, że wszystko zarejestrujemy maksymalnie w godzinę, a tutaj całość zajęła nam, aż trzy godziny, ale myślę, iż ten czas przedłużył się z racji tej, że chcieliśmy, aby wszystko zostało jak najlepiej doszlifowane.
Skąd pomysł na zdjęcia z Dyrektorem Muzeum Panem Piotrem Przypkowskim?
– (śmieje się Arek). Tak naprawdę pomysł wynikł w trakcie naszej pracy.
Pan Piotr podszedł do nas i był bardzo zafascynowany tym co wyczyniamy na planie, że postanowił z nami wystąpić w tym projekcie. Szybki pomysł na dwa zdjęcia został przez mojego fotografa zaaranżowany. Więcej sami możecie zobaczyć oraz efekt naszej pracy śledząc oficjalną stronę Jacka Kaczmarczyka –
www.jackphoto.nazwa.pl
Czy będzie jeszcze głośno o podobnych wydarzenia organizowanych przez Ciebie w mieście Jędrzejów?
-Oczywiście, iż tak! Na razie nie chciałbym zdradzać i odkrywać kart.
Wszystko w swoim czasie stopniowo będzie się pokazywać, ale mogę uchylić rąbka tajemnic, iż dwa pomysły właśnie realizujemy, które mają pomóc danym gminom w promocji, stąd też właśnie unikatowe i wyszukane moje idee przy których pracuje dwójka sprawdzonych i godnych do polecenia osób. Jacek Kaczmarczyk oraz Redaktor Naczelny Telewizji regionalnej Łukasz Bełdowski.

Rozmawiał:  MŚ