Szansa dla młodych Europejczyków!

Pose_Thun_z_uczestnikami_Europa_to_My_2010_przed_Parlamentem_Europejskim_w_BrukseliUczniowie szkół ponadgimnazjalnych z województw świętokrzyskiego oraz małopolskiego mają szansę na wyjazd do Brukseli oraz cenne nagrody rzeczowe – rusza konkurs „Europa to My”.

 

Poseł do Parlamentu Europejskiego Róża Thun, Stowarzyszenie Projekt: Polska oraz Miasto Niepołomice, zapraszają szkoły ponadgimnazjalne z województw świętokrzyskiego do udziału w konkursie wiedzy o Unii Europejskiej „Europa to My”. Inicjatywa ta ma na celu promowanie idei integracji europejskiej wśród młodzieży.

Europa to nie jacyś Oni, Europa to My!

Zeszłoroczna edycja konkursu okazała się wielkim sukcesem. Wzięło w niej udział 14 szkół ponadgimnazjalnych z Małopolski i Świętokrzyskiego, zaś Finał miał miejsce na Rynku Głównym w Krakowie.

 

 

W tegorocznej edycji zwycięzcy etapu szkolnego, wezmą udział w dwudniowym Finale, który odbędzie się na Zamku w Niepołomicach. Tam uczniowie zmierzą się z zadaniami sprawdzającymi umiejętność pracy zespołowej oraz praktycznego zastosowania wiedzy na temat Unii Europejskiej i jej instytucji. Najlepsi uczestnicy wyjadą do Brukseli, gdzie będą mieli szansę poznać „od kuchni” Parlament Europejski i Komisję Europejską. Na laureatów czekają także cenne nagrody rzeczowe.

 

„Europa to nie jacyś Oni, Europa to My! Ten konkurs to przede wszystkim szansa dla grona młodych ludzi, by rozwinąć swą wiedzę, zdobyć nowe doświadczenia i na własne oczy zobaczyć jak funkcjonują instytucje unijne. Zwycięzcy zeszłorocznej edycji swoim fenomenalnym poziomem wiedzy zaskoczyli nawet urzędników Komisji Europejskiej! To wspaniale, że rośnie pokolenie obywateli świadomych miejsca Polski w naszej wspólnej Europie. Ci młodzi ludzie, mają pasję, wiedzę, oni po prostu czują Europę” – mówi o konkursie Róża Thun

Prosimy o zgłoszenia szkół od 18 lutego – godz. 9.00 mailem na adres: biuro@europatomy.eu lub faxem 12 428 29 29. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia przyjmujemy do 24 lutego – godz. 13.00