Turnieje z okazji 35-lecia firmy „ELMAR”

W tym roku firma Elmar będzie obchodzić swoje 35-lecie. Z tej okazji oprócz corocznej imprezy, która odbędzie się 25 czerwca, postanowiono zorganizować dwa turnieje piłkarskie na prywatnym boisku Elmaru ze sztuczną trawą przy ulicy Sadowej.

Pierwszy turniej odbył się 12 czerwca. Zagrało w nim osiem drużyn, wszystkie jędrzejowskie. Zawody te były przeznaczone dla zawodników powyżej 30-go roku życia. Zagrały więc ekipy, które biorą udział w jędrzejowskich turniejach przynajmniej od kilkunastu lat : Milano, Skauci, Telekomunikacja, Dragon, Reymonta, Simset.Net i dwie drużyny gospodarzy turnieju : X-Plosion i Elmar. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy po cztery zespoły. Do półfinałów awansowały : Milano, Telekomunikacja, Skauci i Elmar. Mecze półfinałowe były bardzo zacięte i wyrównane. W pierwszym Skauci pokonali Milano  1 : 0, zaś w drugim Elmar wygrał z Telekomunikacją również  1 : 0. Trzecie miejsce w turnieju zajęła Telekomunikacja, która pokonała Milano  5 : 2. Mecz finałowy Elmar – Skauci był bardzo emocjonujący. Najpierw na prowadzenie wyszedł Elmar. Potem dwie bramki strzelili Skauci. Na kilka sekund przed końcem meczu bramkę wyrównującą zdobył bramkarz Elmaru Mirosław Szczygieł i o zwycięstwie w turnieju musiały zadecydować rzuty karne. Te lepiej egzekwowali zawodnicy Elmaru, wygrywając w karnych  4 : 2.
Królem strzelców, z siedmioma bramkami został zawodnik Skautów Robert Król. Najlepszym bramkarzem wybrano Mirosława Szczygła z Elmaru, zaś najlepszym zawodnikiem Pawła Równickiego ze Skautów.
Drużyna Elmaru w tym turnieju wystąpiła w składzie : Mirosław Szczygieł – Jacek Grabowski, Mariusz Osiński, Tomasz Dudek, Mariusz Glita, Maciej Woźnica, Mariusz Wachowicz i Hubert Ulatowski.
 

 

Drugi turniej odbędzie się 19 czerwca, również na boisku ze sztuczną trawą przy ulicy sadowej. Wystąpi w nim również osiem drużyn, pięć jędrzejowskich, dwie z Kielc i jedna z Nowin. Jędrzejów reprezentować będą: Vanstar Dragon, Simset.Net, Skaut, Elmar i Elmar II. Z Kielc przyjadą jedne z najlepszych drużyn naszego województwa : Niburski i WSH. Ostatnią drużyną jest UKS Futsal Nowiny, który występuje w drugiej lidze Futsalu.

Wyniki pierwszego turnieju


Grupa „A”
1. Milano
2. X-Plosion
3. Telekomunikacja
4. Dragon

 

Grupa „B”
1. Skauci
2. Elmar
3. Simset.Net
4. Reymonta

 

Grupa „A”
Milano – Dragon – 3 : 1
X-Plosion – Telekomunikacja – 1 : 1
Milano – Telekomunikacja – 1 : 1
X-Plosion – Dragon – 0 : 4
Telekomunikacja – Dragon – 2 : 0
X-Plosion – Milano – 1 : 2

 

Grupa „B”
Skauci – Reymonta – 6 : 2
Elmar – Simset.Net – 2 : 1
Skauci – Simset.Net – 7 : 0
Elmar – Reymonta – 4 : 2
Simset.Net – Reymonta – 7 : 2
Elmar – Skauci – 2 : 1

Półfinały :
Milano – Skauci – 0 : 1
Elmar – Telekomunikacja – 1 : 0
 

 

Mecz o trzecie miejsce :
Milano – Telekomunikacja – 2 : 5
 

 

Finał :
Elmar – Skauci – 2 : 2 ( karne – 4 : 2 )

 

Więcej informacji na: www.sport.elmarplus.com