Wakacje w kraju czy za granicą?

Przed rozpoczęciem sezonu letniego na pewno masz dylemat, gdzie spędzić wakacje. Kiedyś turyści decydowali się na wyjazd poza granicę naszego państwa. Jednak dziś polskie kurorty zaczynają posiadać najlepsze standardy na świecie.

 

Czasami trudno się zdecydować czy podczas wakacji zostać w kraju, czy jednak z niego wyjechać. Za wakacjami w innym kraju może przemawiać pogoda. Polskie lato jest dość kapryśne i nigdy nie wiadomo kiedy przyjdzie załamanie pogody. Wyjeżdżając na przykład do Chorwacji możesz być pewny co do słonecznych dni. Ceny również są porównywalne, jednak z przewagą tańszych wakacji w Polsce. Można skorzystać z tak zwanej agroturystyki i naprawdę za nocleg zapłacić grosze. Ostateczna decyzja oczywiście należy do Ciebie.

 

Często wysyłasz swoje dziecko na sportowe obozy letnie, które przeważnie są organizowane w naszym kraju. Może i Ty powinieneś się udać na wakacje nad Wisłę.

 

 

Kryteria wyboru

 

Najważniejsze na co powinieneś zwrócić uwagę to zakwaterowanie. Polskie ośrodki wczasowe już coraz mniej odbiegają od tych, które mogłeś spotkać podczas zagranicznych wycieczek. Standard noclegowy zdecydowanie na przestrzeni kilku lat się podniósł. Również ceny nie są aż tak wygórowane. Możesz zdecydować się na agroturystykę. Masz szansę na bliższy kontakt z naturą oraz na wykupienie sobie swojskiego śniadania obiadu i kolacji.

 

Jeżeli nie jesteś pewny ośrodka, do którego się wybierasz możesz spytać się o opinie swoich znajomych, którzy już w nim przebywali. Zobacz także opinie na forum internetowym, wtedy będziesz miał pewność, że warto wybrać się do tego miejsca.

 

Wyjazd na wakacje do Polski może przynieść Ci wiele oszczędności. Czasami takie wakacje z biura podróży mogą kosztować wiele tysięcy. Tutaj samemu organizujesz sobie nocleg, transport i atrakcje, z których będziesz korzystał. Możesz dzięki temu zaoszczędzić nawet kilkaset złotych.

 

Wakacje za granicą, czy w Polsce to wciąż dylemat wielu turystów. Każdy wyjazd ma swoje wady i zalety. Powinieneś samemu się zastanowić na co w tym roku chcesz postawić. Jeżeli lubisz słońce może lepiej jakbyś wyjechał do słonecznej Grecji.