Świętokrzyska Liga Siatkówki dziewcząt ,,Pomóż Sobie i Innym” ,,Misiek Zdzisiek Uczy Pierwszej Pomocy”

plakatLO12 kwietnia 2011 r.  w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Reja w Jędrzejowie odbędą się zwody sportowe Świętokrzyska Liga Siatkówki dziewcząt ,,Pomóż Sobie i Innym” Na każdych zawodach sportowych w cyklu  Pomóż Sobie i Innym ,,Misiek Zdzisiek Uczy Pierwszej Pomocy” będziemy uczyć (prelekcje oraz pokazy ratownictwa medycznego) nasze dzieci i młodzież jak powinien  zachować się młody człowiek kiedy będzie świadkiem niebezpiecznego zdarzenia.

– Nasze dzieci  chętne są aby pomagać, tylko nie wiedzą jak maja to zrobić aby nie zaszkodzić osobie poszkodowanej. Dlatego powstał projekt Powiatowego Centrum Sportu „Misiek Zdzisiek Uczy Pierwszej Pomocy”, aby poprzez fajna sportową zabawę , przy współpracy z wysoko wykwalifikowanymi   specjalistami edukować i uczyć naszą młodzież udzielania pierwszej pomocy. Młodzież to nasza przyszłość, pomóżmy jej aby ona w przyszłości mogła pomóc nam – mówi Dariusz Lisowski, który pełni funkcję pełnomocnika ds. sportu w Starostwie Powiatowym w Jędrzejowie. – Tym razem zaprosiliśmy do współpracy Komendę Powiatową Policji, Komendę Straży Pożarnej oraz  Pogotowie Ratunkowe w Jędrzejowie. Pomóż Sobie i Innym jest projektem długofalowym.

Starostwo Powiatowe w Jędrzejowie zaprosiło również do współpracy przy tym projekcie dyrekcje szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych w powiecie jędrzejowskim.

 

Do Jędrzejowa 12 kwietnia przyjadą następujące drużyny z naszego województwa:

-drużyna z Buska Zdroju

-drużyna z Kielc

-drużyna z Włoszczowy

-drużyna z Chęcin

-drużyna z Końskich

-drużyna z Jędrzejowa

 

Nagrody w tym turnieju to (dla każdej drużyny biorącej udział w

zawodach): puchar oraz piłka do siatki, pamiątkowe medale.

Organizatorzy ufundują osobne nagrody dla najlepszej zawodniczki oraz rozgrywającej  tych zawodów sportowych.

 

Pod patronatem honorowym

Posła na Sejm RP pana Mirosława Pawlaka

Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Pana Adama Jarubasa

Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty w Kielcach pani Małgorzaty Muzoł

Starosty Jędrzejowskiego pana Edmunda Kaczmarka