Święty Mikołaj wraz z Fundacją Miśka Zdziśka w Hospicjum i Domu Dziecka w Nagłowicach

hospicjum ,,Wolontariat nie kieruje się w światła jupiterów. Jest jak miłość, cierpliwy, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą. Daje ulgę w cierpieniu, przynosi chleb ubogim, a pocieszenie tracącym nadzieję, jest też doskonałą szkołą charakteru”. 

6 grudnia 2012 roku, siedzibę Fundacji Miśka Zdziśka – Błękitny Promyk Nadziei znajdującą się w Jędrzejowie przy ul. Armii Krajowej 9, odwiedził Święty Mikołaj.

 

Dzięki uprzejmości Dyrekcji ZSP nr 2 im. St. Roweckiego „Grota” w Jędrzejowie która udostępniła w ten dzień bus, Święty Mikołaj wraz z asystującą mu grupą wolontariuszy, że szkół, Gimnazjum nr 1 i ZSP nr 2 w Jędrzejowie mógł dotrzeć do oddziału dziecięcego

jak również hospicjum mieszczącego się w Szpitalu im. Władysława Biegańskiego
w Jędrzejowie. 

 

Na oddziale jędrzejowskiego szpitala, dzieci oglądały występy artystyczne i posłuchały piosenek świątecznych w wykonaniu wolontariuszek Fundacji „Miśka Zdziśka”, specjalnie przygotowanych i zorganizowanych na tę okazję.
Nad całością wykonywanego repertuaru czuwały nauczycielki z Gimnazjum nr 1
w Jędrzejowie, Pani Beata Gładysz i Pani Jolanta Skrobich.
Po przedstawieniu artystycznym Mikołaj w asyście swoich pomocników rozdawał prezenty ze swojego pokaźnego worka, a „śnieżynki” zadbały, aby każde dziecko otrzymało paczkę ze słodyczami, maskotkami oraz zabawkami. 

Po rozdaniu prezentów dzieciom, Święty Mikołaj udał się do hospicjum. Piękna uśmiechnięta śnieżynka w białej długiej sukni wprowadziła swoją osobą miłą, ciepłą atmosferę pojawiając się w asyście Św. Mikołaja oraz towarzyszących im wolontariuszy 
w każdym pokoju hospicjum i rozdając wszystkim chorym słodkie upominki.
Następnie Święty Mikołaj i jego drużyna w radosnych nastrojach udali się w odwiedziny do Dzieci z Domu Dziecka w Nagłowicach.
Wolontariuszki z „Jędrzejowskiego Grota” wykazały się własną kreatywnością, poprzez zorganizowanie u siebie w szkole kiermaszu. Dzięki środkom pieniężnym, które udało się dziewczynom pozyskać, zostało zakupione część prezentów dla dzieci z Domu Dziecka w Nagłowicach.
 

naglowice dom dziecka

Dyrekcja Domu Dziecka w Nagłowicach i zamieszkałe tam dzieci ze wzruszeniem i wielkim przejęciem oglądały repertuar jaki z ogromnym zaangażowaniem na tę wizytę przygotowali wolontariusze tej Fundacji. 
Dzięki wizycie Św. Mikołaja dzieci z Domu Dziecka mogły poczuć magię ciepła i rodzinnej atmosfery. Nad pracą całego zespołu Mikołaja czuwał Prezes Fundacji Miśka Zdziśka ,,Błękitny Promyk Nadziei” Pan Dariusz Lisowski.
To już kolejna akcja zorganizowana przez Fundację Miśka Zdziśka, która działa na terenie powiatu jędrzejowskiego. 
Wolontariusze oferują to wszystko, czego nie można kupić za największe pieniądze, dlatego jest tak szczególnie cenny. O tych wspaniałych, wrażliwych młodych ludziach najczęściej słyszymy podczas finałów spektakularnych akcji dobroczynnych, w obliczu klęsk żywiołowych lub kataklizmów. Jednak ten najpiękniejszy wolontariat zwykle bywa skromny. 
Cieszę się z tego iż grono wolontariuszy Fundacji Miśka Zdziśka ,,Błękitny Promyk Nadziei” w Jędrzejowie powiększa się z dnia na dzień oraz że coraz więcej młodych ludzi jest zainteresowanych wolontariatem i pomocą potrzebującym. Nasza Fundacja bardzo wspiera tych młodych wrażliwych ludzi, dziękuję Wam za wrażliwość oraz za to , że zawsze można liczyć na Waszą pomoc. Tak niewiele trzeba, aby zrobić tak wiele to slogan ale jakże wyrazisty – powiedział Prezes Fundacji Pan Dariusz Lisowski.

Zarząd Fundacji dziękuje bardzo gorąco dobrym duchom Fundacji, które przyczynili
się do tego, aby Św. Mikołaj mógł odwiedzić i uszczęśliwić dzieci. 
Dlatego też swoje podziękowania kierujemy do darczyńców, którzy pokazali, że mają dobre serce i wsparli nas poprzez pomoc w zorganizowaniu tego uroczystego dnia, a są to:
Starostwo Powiatowe w Jędrzejowie
Pan Tomasz Capek ,,Carrefour’’ w Sędziszowie
Galeria ZDROWIE w Jędrzejowie
Pan Piotr Radziejewski „NOMAX”
„Micro-med” w Jędrzejowie