XVIII Dni Sędziszowa

RELACJA WIDEO:

W sobotę 24 czerwca na Bazie Turystyczno-Kulturalno-Rekreacyjnej w Sędziszowie odbyły się tradycyjne XVIII Dni Sędziszowa. Rano odbyły się zawody wędkarskie, w których:

Zwycięzcami zawodów drużynowych zostali:
I miejsce koło PZW Kolejarz,
II miejsce koło PZW SEFAKO,
III miejsce koło PZW Miasto

W zawodach wędkarskich indywidualnie zwyciężyli:
I miejsce Artur Baran z koła PZW Kolejarz,
II miejsce Ryszard Kowalski z koła PZW Miasto,
III miejsce Andrzej Gil z koła PZW Kolejarz

Samorządowym Centrum Kultury rozegrano turniej szachowy, w którym wygrał Pan Bogusław Żabiński.

O godz. 10.00 rozpoczął się V Sędziszowski Bieg po Zdrowie na dystansie 10 i 20km. Wzięły w nim udział 62 osoby. W bieg włączyli się członkowie Fundacji DEA SALUS, którzy pobiegli na 10km. Pierwsze miejsca zajęli:

Z mężczyzn: na 20 km – Rafał Czarnecki, a na 10 km – Dawid Kubiec 

Z kobiet: na 20 km – Lidia Czarneckaa na 10 km – Anna Gomadzka 

 

O 16.00 Nikola Gumul-przedstawicielka Młodzieżowej Rady Miejskiej oficjalnie rozpoczęła XVIII Dni Sędziszowa. Po wystąpieniu Gości, czas dzieciom umilała Agencja Artystycznea PATIGO. A w części artystycznej zaprezentowały się dzieci i młodzież ze Studia Piosenki z SCK w Sędziszowie. Można było obejrzeć również niesamowity występ akrobatyczny Klaudii Burek i pokaz tańca w wykonaniu dziewczynek z Szkoły Podstawowej nr. 1 w Sędziszowie. O 18.40 odbyły się pokazy walki wręcz z elementami MMA,  jujitsu i aikido, a także szermierki samurajskiej kenjutsu battodo. Po tym każdy mógł sprawdzić się w tym pod okiem mistrzów.

Następnie na scenie wystąpił ukraiński zespół „Wyszywanka”, oraz grupa DISCO POLO SHOW.

I o 21.00 nadszedł czas na gwiazdę wieczoru, którą w tym roku był zespół PiersiLicznie zgromadzona publiczność wspaniale się bawiła, a sam koncert był pełen humoru i pozytywnej energii. Można było usłyszeć te najpopularniejsze jak i te nowe utwory zespołu.

Na koniec do późnych godzin nocnych występował zespół GEST z Zielonek.

 

Fotogaleria: