Zabójstwo księdza w Tarnawie

Nie żyje ks. Jan Biernacki – proboszcz parafii pw. św. Marcina w Tarnawie. Rano 26 czerwca proboszcz miał odprawić mszę o godz. 8:00, lecz nie pojawił się na mszy świętej. Zaniepokojona nieobecnością księdza siostra zakonna poszła na plebanię, na przeciwko kościoła, aby go odszukać. Znalazła jego zwłoki w kałuży krwi. Najprawdopodobniej było to zabójstwo. Okno plebani zostało wybite, a w środku rzeczy były porozrzucane.

Policja zatrzymała już 26-letniego Michała B., któremu prokurator już przedstawił zarzut dokonania zabójstwa. Jak wiemy z komunikatu Prokuratury Okręgowej w Kielcach – prokurator zdecydował o wystąpieniu do Sądu Rejonowego w Jędrzejowie o jego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

 

Ksiądz Jan Biernacki był proboszczem parafii od ponad 30 lat. Zdaniem mieszkańców był dobrym proboszczem. Nie mówił nic co mogłoby sprowokować jakiekolwiek osoby do ataku na niego.


Komunikat Kurii Diecezjalnej ws. śmierci ks. Jana Biernackiego

Kielce, dnia 26 czerwca 2017 r.

Z bólem przyjęliśmy wiadomość o tragicznej śmierci ks. Jana Biernackiego, proboszcza parafii w Tarnawie. Ufamy, że powołane do tego służby wyjaśnią okoliczności z nią związane.

Łączymy się w bólu i w modlitwie z rodziną śp. ks. Jana oraz z jego parafianami.

Ks. dr Mirosław Cisowski
RZECZNIK DIECEZJI KIELECKIEJ


 

 

 

 

 

 

 

 

Wszyscy mieszkańcy wsi są zszokowani informacją o śmierci swojego proboszcza. Przed plebanią, w której doszło do zabójstwa duchownego, ludzie postawili zapalone znicze.