Bezpańskie psy atakują ludzi. Czy musi dojść do tragedii?

Jak informują zaniepokojeni mieszkańcy miasta i gminy duży bezpański pies widziany kilka dni temu w okolicy miejsca rekreacyjnego Zalew w Jędrzejowie i Netto dołączył właśnie do szajki bezpańskich psów grasujących w okolicy miejscowości Wilanów i Sudół. Zwierzęta, są wygłodniałe i atakują ludzi.
Gdy zobaczyłem jak rozprawiły się z zającem (fot.) zdałem sobie sprawę, że to poważny problem, którego nie można bagatelizować, w okolicy jest dużo dzieci. Obowiązkiem gminy jest odławianie takich zwierząt – mówi zaniepokojony pan Krzysztof.
Dwa osobniki były już kilkukrotnie zgłaszane przez mieszkańców Jędrzejowa. Jak informuje inny z mieszkańców gminy, który jechał rowerem z okolic Rezerwatu Gaj był goniony przez owe psy aż do wieży ciśnień (Wilanów). Jak dowiedzieliśmy się psy nocują w lasku za działką nr 116 w stronę obwodnicy północnej Jędrzejowa (teren wygląda na opuszczony) oraz na działce nr 230, która należy do gminy. W dzień psy przechadzają się po mieście jednak atakują wyłącznie gdy są w grupie, były widziane obok oddziału PGE na ul. Okrzei, Dmowskiego, w okolicy szkoły nr 3, Klasztoru.
Według mediów miesięcznie odnotowuje się kilkadziesiąt wypadków pogryzienia ludzi przez bezpańskie psy. Śmiertelnych wypadków w ostatnich latach było kilkanaście.
Zaniepokojeni mieszkańcy proszą Straż Miejską o interwencję.