Bitwa o Faludżę

Faludża była głównym miastem na drodze do Bagdadu ze strategicznym mostem przez Eufrat. Najważniejszym zadaniem wojsk brytyjskich było zajęcie tego mostu bez wysadzenia go przez Irakijczyków. Siły brytyjskie podeszły pod Faludżę w nocy. Zostały podzielone na 5 mniejszych kolumn, które składały się z piechoty ze wsparciem artylerii. Miały one zaatakować miasto z różnych stron.

To na szczęście scenariusz gry paintballowej, która miała miejsce w minioną niedzielę na terenie starej mleczarni w Pińczowie. W grze wzięło udział ponad 60 graczy z najróżniejszych zakątków Polski. Jak tam było naprawdę- o tym przekonasz się podczas oglądania przygotowanego przez nas materiału.

Pierwotny termin 17 maja przesunięto na 19 maja z powodu zbyt powolnego poruszania się grupy wojsk pod nazwą Kingcol, mającej wesprzeć atak. Jednocześnie lotnictwo rozpoczęło bombardowanie pozycji irackich oraz różnych ważnych instalacji wojskowych. Tak bardzo osłabiły i zdemoralizowały one obrońców, że Brytyjczykom – po krótkim oporze – udało się zająć całe miasto i przechwycić nie naruszony most. Wzięto ok. 300 jeńców, zaś straty były nieznaczne. W ciągu następnych 3 dni wojska irackie próbowały odzyskać Faludżę kilkoma kontratakami, za każdym razem bez powodzenia. Najpoważniejszy był niespodziewany atak wsparty tankietkami CV-33 przeprowadzony w nocy z 21 na 22 maja, ale dzięki wsparciu lotnictwa ostatecznie odparto go.

Misja
Pojmać CHEMICZNEGO ALI

Sytuacja:
W roli Chemicznego Ali wystąpi jeden ze Zbójów Świętokrzyskich odróżniający się od graczy i od sędziów. W przypadku trafienia Aliego może on z premedytacją ukarać gracza eliminacją jak za trafienie.

Brytyjczycy S.A.S. zadania:
Opanować budynek i przejąć Aliego, doprowadzić go do punktu ewakuacji. Ali porusza się prowadzony przez gracza. Nie strzelać do Aliego! Doprowadzenie eskortowanego do punktu ewakuacji oznacza wygraną.

Gwardia Saddama zadania:
Nie dopuścić do porwania Aliego. W razie jego uprowadzenia uniemożliwić ewakuację, odbić za wszelką cenę. Jeśli po upływie czasu scenariusza Ali będzie znajdował się w pomieszczeniu w którym zaczynał grę oznacza to zwycięstwo.