Dzięki nim jędrzejowska wieś zmienia oblicze

W Urzędzie Miejskim w Jędrzejowie uhonorowano laureatów trzech konkursów etapu gminnego „Bezpieczne gospodarstwo rolne”, „Piękna i bezpieczna zagroda – przyjazna środowisku” oraz „Świętokrzyska potrawa świąteczna”. 

 

Gospodarstwo Tomasza Wnuka z Chorzewy zwyciężyło w konkursie „Bezpieczne gospodarstwo rolne”, którego głównym organizatorem po raz siódmy była Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. W konkursie „Piękna i bezpieczna zagroda – przyjazna środowisku” pierwsze miejsce zajęło gospodarstwo Michała Kleszowskiego z Sudołu, druga lokata przypadła Marcie Wnuk z Potoka Małego, a trzecie – Elżbiecie i Andrzejowi Ciesielskim z Mnichowa. Organizatorami XI edycji konkursu byli: Świętokrzyska Izba Rolnicza, Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach oraz samorządy gminne i powiatowe. 

Podczas spotkania nagrodzono również Koło Gospodyń Wiejskich z Mnichowa, które reprezentowało gminę Jędrzejów w IV edycji konkursu wojewody „Świętokrzyska potrawa świąteczna” (na zdjęciu: jedna z wycieczek KGW). Wyróżnienie odebrały Stanisława Sędek i Elżbieta Sęk (więcej o konkursie na str.) 
Laureaci wszystkich trzech konkursów otrzymali dyplomy i gratyfikacje finansowe.