Finał Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego

{youtube}x0f03czywaY{/youtube}

26 kwietnia uczniowie z powiatu jędrzejowskiego będą walczyli o tytuł powiatowego mistrza motoryzacyjnego, a także o prawo reprezentowania powiatu w wojewódzkim etapie Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Zmagającym się drużynom będzie można kibicować posilając się pyszną, darmową grochówką.

Uczniowie  rywalizować będą w trzech konkurencjach: rozwiązywać testy dotyczące przepisów ruchu drogowego, pokonywać na motorowerze specjalnie przygotowany tor przeszkód oraz wykonywać zadania z zakresu pomocy medycznej. Zwycięska ekipa reprezentować będzie powiat jędrzejowski na wojewódzkim finale turnieju.
Impreza odbędzie się na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 (imienia Stefana Grota-Roweckiego) w Jędrzejowie, przy ulicy Okrzei 63, w godzinach 9-14. Dla widzów i kibiców przewidziano poczęstunek – pyszną grochówkę.
Organizatorem imprezy jest starostwo powiatowe w Jędrzejowie, współorganizatorem Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego z Kielc, sędziami w imprezie policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie oraz ratownicy Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego.