III edycja programu Śniadanie Daje Moc

tra la laWraz z początkiem nowego roku szkolnego ruszyła III edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego Śniadanie Daje Moc.
W ubiegłym roku do programu przyłączyły się do niej 224 szkoły, z województwa świętokrzyskiego w tym szkoły z powiatu jędrzejowskiego.

Celem akcji jest rozmowa z dziećmi o odżywianiu, kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych oraz edukacja rodziców i informowanie ich o zagrożeniach związanych ze złym odżywianiem swoich pociech.
Akcja będzie prowadzona w klasach 0-3 szkół podstawowych. W dniu 8 listopada wychowawcy tych klas wraz z rodzicami zorganizują wspólne śniadanie edukacyjne, zgodnie z 12 zasadami zdrowego odżywiania opracowanymi przez Instytut Matki i Dziecka.           
Jak pokazują, przeprowadzone przez Partnerstwo dla Zdrowia, badania – poprzednie edycje programu miały realny wpływ na edukacje najmłodszych w kwestii prawidłowego odżywiania. Uczniowie biorący udział w programie częściej niż ich rówieśnicy przynoszą do szkoły owoce lub warzywa oraz produkty mleczne a rzadziej słodycze, czipsy oraz fast foody.
• Inicjatorem programu Śniadanie Daje Moc jest Partnerstwo dla Zdrowia, koalicja firm: Danone, Lubella, Biedronka oraz Instytutu Matki i Dziecka.