Już po raz trzeci ulicami Jędrzejowa przejdzie Orszak Trzech Króli. Wydarzenie odbędzie się we wtorek, 6 stycznia, w uroczystość Objawienia Pańskiego i jak zapowiadają organizatorzy – ponownie zgromadzi mieszkańców miasta i okolic.
Po mszach świętych odprawianych w parafiach o godzinie 12.00, wierni wyruszą w barwnych orszakach sprzed kościołów. Wymarsz zaplanowano na godzinę 13.00. Poszczególne grupy, prowadzone przez Trzech Króli, przejdą ulicami miasta do Centrum Kultury w Jędrzejowie, gdzie dotrą około godziny 13.30.
Finał wydarzenia odbędzie się w holu Centrum Kultury. Tam zaplanowano kiermasz wypieków i rękodzieła, z którego dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację 12-letniej Julii Adamczyk.
Organizatorzy zachęcają do licznego udziału oraz do wspólnego kolędowania. Rodziny, schole i wszystkie osoby chętne do występu na scenie Centrum Kultury proszone są o zgłoszenie udziału pod adresem: orszak@jedrzejow.pl, fot.Miasto Jędrzejów




