marta
R E K L A M A

II Świętokrzyska Spartakiada Amazonek w Sędziszowie.

Organizatorem II Świętokrzyskiej Spartakiady Amazonek w Sędziszowie była Bożena Wójcik - należąca do lokalnego Stowarzyszenia Amazonek oraz Renata Kamienik - przedstawicielka
Fundacji Rozwoju ''PROGRESS'' w Zagnańsku. Misją wydarzenia było przede wszystkim zminimalizowanie strachu przed badaniami profilaktycznymi które pomagają wykryć nowotwór złośliwy we wczesnym jego stadium. Celem natomiast integracja Amazonek ze wszystkich Stowarzyszeń w województwie, promowanie aktywności fizycznej dla kobiet po zabiegu szpitalnym oraz wsparcie psychiczne i wzajemna pomoc.

100 lat Ciuchci Ekspres Ponidzie

Statuetki rozdane, nie obyło się bez oklasków i uścisków. Jędrzejowska Kolejka Dojazdowa obchodzi swoje stulecie. Modne i powszechne ostatnio korekty historyczne spowodowały, że to w tym roku odbyły się uroczystości upamiętniające otwarcie pierwszego połączenia w 1915 roku. Szkoda tylko, że nie znalazły się przez ostatnie lata fundusze na uruchomienie lokomotywy. Może nowy plan na restrukturyzację tego miejsca przyniesie nowe możliwości.

Więcej artykułów…

stat4u