marta
R E K L A M A

Wodzisław

Drukuj

Dni Wodzisławia 2013

Administracja włącz .

W niedzielę 23 czerwca Wodzisław obchodzić będzie swoje święto. Obchody Dni Wodzisławia rozpoczną się o 14:00 od otwarcia modernizowanego od 2009 roku rynku głównego w miejscowości.

Oficjalne otwarcie Dni Wodzisławia 2013 oraz część artystyczna rozpocznie się o godzinie 16:00 na boisku Zespołu Szkół w Wodzisławiu. Wtedy to zostaną wręczone różne odznaczenia dla mieszkańców gminy, między innymi statuetka „Zasłużony dla gminy Wodzisław”. Następnie na scenie wystąpią: kielecki zespół rockowy The Hush, jędrzejowskie zespoły Hardware i Litosfera oraz soliści: Jakub Wojtasik, Marcelina Kapuśniak i Martyna Koziara. O 20:30 na scenie pojawią się gwiazdy Disco Polo - zespół „Effect”.

Drukuj

Tragiczny wypadek w Mierzawie

Edgar Wojtasiak włącz .

Wczoraj, 21 czerwca około godziny 17 jadący krajową "siódemką" od Krakowa w stronę Jędrzejowa Opel Corsa zderzył się z jadącym lewym pasem Oplem Vectrą.

Drukuj

Amator Cup Konary

mateusz włącz .

Jeśli pogoda dopiszę już w najbliższą niedzielę na torze w Konarach odbędzie się pierwsza impreza z cyklu Amator Cup Konary 2011. Na torze motocrossowym będziemy mogli podziwiać zawodników startujących w 5 klasach. Serdecznie zapraszamy
Drukuj

Pożar sadzy w Wodzisławiu

mateusz włącz .

W środę 8 grudnia o godzinie 10.44 Powiatowe Stanowisko Kierowania w Jędrzejowie otrzymało informację o pożarze w miejscowości Wodzisław. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży stwierdzono pożar sadzy w przewodzie kominowym oraz duże zadymienie na poddaszu budynku biurowo – administracyjnego. Osoby pracujące w budynku opuściły pomieszczenia przed przybyciem straży. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, działania zastępów polegały na oddymieniu i przewietrzeniu poddasza poprzez wykonanie otworów w zabezpieczonych deskami oknach oraz na dokładnym przeszukaniu pomieszczeń. Zadymienie spowodowane było dymem  wydostającym się przez powstałe w kominie pęknięcie. Następnie strażacy przystąpili do wygaszania pieca CO i założenia sita kominowego. Palące się w kominie sadze obtrącono przy pomocy piasku sypanego przez sito kominowe i drzwiczki rewizyjne komina. Po zakończeniu działań dokonano przeglądu poddasza i pomieszczeń biurowych w obecności pracownika spółdzielni. Miejsce zdarzenia przekazano członkowi Zarządu Spółdzielni  z poleceniem dokonania naprawy przewodu kominowego i jego przeglądu przez zakład kominiarski przed przystąpieniem do eksploatacji.
Apel Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Jędrzejowie

 

źródło: Rzecznik Prasowy PSP w Jędrzejowie Aleksandra Kokosińska

stat4u