LGD Gryf na II Międzynarodowych Targach Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL

 

W dniach 9-11 kwietnia 2010 roku  Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania “Ziemia Jędrzejowska – Gryf „ wzięło udział w  II Międzynarodowych Targach Turystyki Wiejskiej i  Agroturystyki AGROTRAVEL w Kielcach. Była to niepowtarzalna okazja dla promocji  naszego powiatu i  produktów turystycznych. Zapewniono dla nas nieodpłatnie stoisko, które cieszyło się dużym powodzeniem uczestników Targów. Odwiedzający nasze stoisko byli informowani przez pracowników o walorach turystyki wiejskiej i agroturystyki naszego powiatu. Każdy otrzymywał pakiet materiałów promujących. Wspaniałą atmosferę wprowadziły występujące na stoisku „Scena”  zespoły, niestety tylko w piątek ponieważ w pozostałe dni trwania Targów z powodu ogromnej tragedii, która wydarzyła się pod Smoleńskiem w sobotę rano, wszystkie występy zostały odwołane. Pierwszego dnia Targów nasz obszar działania reprezentowały panie
z Zespołu Pieśni i Tańca „Nowowsianki” pod przewodnictwem pani Anny Gregorczyk oraz pan Andrzej Borkowski, który wraz z grupą Fortalicja przedstawił fragment inscenizacji „Pana Twardowskiego” Natomiast w sobotę i niedzielę na Scenie  reprezentować nas mieli: zespoły taneczne i zespół wokalny pod dyrekcją pana Andrzeja Stańka z Domu Kultury z Małogoszcza oraz zespół młodzieżowy „ Insane” z Oksy.
Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z  Słupi Jędrzejowskiej oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Mnichowa  zadbały by nikt z nas nie był głodny. Potrawy jakie promowały na stoisku „Karczma” smakowały wszystkim uczestnikom. Stoisko  przez cały czas było oblegane przez chętnych do degustacji. Targi były również okazją do zaprezentowania  twórczości lokalnej na stoisku „Jarmark”. Pani Jolanta Szczerba przedstawiła obrazy ziarnem malowane, Izabela Smogóra malowanie na szkle natomiast pani Anna Milewska pokazała kunsztownie haftowane obrusy i serwety a także kolorowe bibułkowe kwiaty. Mieliśmy również swój produkt lokalny. Na stoisku „Jarmark” można było zaopatrzyć się
w różnego rodzaju miód z pasieki państwa Danuty i Tadeusza Zabawa ze Skroniowa natomiast państwo Elżbieta i Andrzej Ciesielscy z Mnichowa zapraszali do degustacji win i nalewek własnej produkcji.

Jako organizatorzy szczebla powiatowego, odpowiedzialni za prezentację naszego obszaru działania, składamy podziękowania wszystkim, którzy pomogli nam w  przygotowaniu się do uczestnictwa w Targach. Dziękujemy tym, którzy brali czynny udział i wspierali nas w promowaniu naszego powiatu. Dziękując za włączenie się w realizację tak potrzebnego dla naszego Powiatu przedsięwzięcia, oraz stworzenie możliwości  zdobycia przez uczestników Targów nowego cennego doświadczenia, liczymy na dalszą współpracę służącą wszystkim mieszkańcom obszaru działania LGD.