Pożar filtra w sędziszowskim SEFAKO

We wtorek 9 lutego o godzinie 14.23 Powiatowe Stanowisko Kierowania w Jędrzejowie otrzymało informacje o pożarze w Fabryce Kotłów SEFAKO S.A. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępu z Posterunku Mieszanego w Sędziszowie stwierdzono pożar Filtra Odpylającego Oczyszczarki Śrutowej do blachy. Wewnątrz hali Magazynu Hutniczego w której pracowało urządzenie panowało duże zadymienie ale pracownicy hali prowadzili już działania gaśnicze z wykorzystaniem hydrantu wewnętrznego.

Prąd wewnątrz magazynu był odłączony. Działanie przybyłego na miejsce zdarzenia zastępu straży polegały na otwarciu drzwi i okien w celu przewietrzenia hali oraz na podaniu prądu piany ciężkiej z linii szybkiego natarcia na palące się filtry w urządzeniu.
Dalsze działania polegały na demontażu wszystkich tlących się wkładów oraz wyniesieniu ich z magazynu i dogaszeniu. W trakcie prowadzonej akcji gaśniczej na miejsce zdarzenia przybył Dowódca Jednostki Ratowniczo Gaśniczej oraz dodatkowe zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej Jędrzejów i z OSP Rożnica. Po zakończeniu działań miejsce zdarzenia przekazano Mistrzowi w Dziale Utrzymania Ruchu Fabryki Kotłów SEFAKO S.A. Trwają czynności mające na celu ustalenie przypuszczalnej przyczyny powstania pożaru.

źródło: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Jędrzejowie
zdjęcia: KP PSP w Jędrzejowie