Polisa mieszkaniowa za mniej niż 100 zł

Polisy, które ochroną obejmują nieruchomości, czyli domy i mieszkania to w zasadzie najtańsze rozwiązania ubezpieczeniowe na rynku. Koszty tego rodzaju polis sięgają maksymalnie kilkuset złotych w skali roku i to przy wysokiej sumie ubezpieczenia, jak i dużej liczbie wybranych ryzyk.

 

Przeciętne mieszkanie, które ma być chronione na wypadek typowych ryzyk można ubezpieczyć już za 200-400zł w skali roku, a to nie są duże koszty. Przy odrobinie zaangażowania i poświęcając trochę czasu można jednak znaleźć jeszcze tańsze rozwiązanie. Jak to zrobić?

 

 

Rozważ swoje potrzeby

 

Przede wszystkim należy się dobrze zastanowić, jaki zakres ochrony będzie potrzebny. Czasami bowiem składka jest zbyt wysoka wyłącznie z tego powodu, że kupowane jest ubezpieczenie ze zbyt szerokim zakresem ochrony. Na terenie, na którym nie występują wichury czy powodzie, nie trzeba kupować ubezpieczenia na wypadek tych ryzyk. Zdecydowanie lepiej rozszerzyć ochronę o te sytuacje, które są prawdopodobne.

 

Czasem też składka rośnie ponieważ ochroną obejmowane są przedmioty, których de facto nie trzeba ochraniać. Oczywiście, sprzęt elektroniczny czy przedmioty wartościowe należy zabezpieczyć, ale nie ma potrzeby ubezpieczania wszystkiego na wszystkie ryzyka. To tylko podnosi składkę i powoduje, że polisa jest droga.

 

 

Co wpływa na cenę ubezpieczenia?

 

Cena ubezpieczenia kształtowana jest nie tylko przez wspomniane oczekiwania ubezpieczającego. To również specyfika danego ubezpieczenia, popyt na produkty, lokalizacja nieruchomości, powierzchnia nieruchomości oraz zakres rozszerzenia ubezpieczenia.

 

Każda polisa ubezpieczeniowa składa się z umowy podstawowej i umów dodatkowych. Właśnie te umowy dodatkowe w dużej mierze wpływają na składkę. Oczywiście, można ubezpieczyć się wyłącznie za pomocą umowy podstawowej, ale często jest to po prostu niewystarczające. Lepiej wybrać 2-3 umowy dodatkowe, by składka nie wzrosła radykalnie, ale ochrona została rozszerzona w sposób praktyczny.

 

W mniejszej miejscowości ubezpieczenie też będzie tańsze niż w dużym mieście. Wiąże się to przed wszystkim z cenami nieruchomości na prowincji, a wartość mieszkania ma znaczący wpływ a na wysokość rocznej składki, np. różnica 100 000 zł oznacza, że zapłacimy za ten sam zakres polisy 50 zł więcej lub mniej.

 

Im mniejsze mieszkanie, tym mniejsza składka. Tu związek jest bardzo logiczny i łatwy do argumentowania. Chodzi przede wszystkim o to, że im większe jest mieszkanie, tym większą ma wartość. Im większa jest wartość mieszkania, tym wyższa powinna być suma ubezpieczenia. Im wyższa suma ubezpieczenia, tym wyższa składka.

 

 

Szacunkowe wyliczenia z kalkulatora

 

Korzystając z kalkulatora ubezpieczeń można tak manewrować zakresem ubezpieczenia, że uda się w efekcie uzyskać roczną składkę poniżej stu złotych. Można bowiem zrezygnować z niektórych ryzyk, a nawet zrezygnować z ubezpieczenia na sto procent wartości nieruchomości i wybrać nieco mniejszą sumę ubezpieczenia. Ale to ryzyko, że za szkodę otrzymamy niewystarczające środki.

 

Warto więc sprawdzić gdzie najlepiej ubezpieczyć mieszkanie z www.ubezpieczeniemieszkania.pl, wykonać kilka przykładowych kalkulacji i wybrać rozwiązanie, które łączy w sobie atrakcyjną cenę i satysfakcjonujący zakres ochrony.

 

W tym wszystkim trzeba jednak pamiętać, by te kilka złotych, to nie były pozorne oszczędności. Można bowiem wybrać najtańsze ubezpieczenia domu na www.ubezpieczeniemieszkania.pl i w pełni chronić swoją nieruchomość. A można też wybrać tak, że w zasadzie polisa jest, ale niczego nie zabezpiecza, a przez to jest wyłącznie stratą pieniędzy, bo w razie zdarzenia, trudno będzie wyegzekwować z firmy ubezpieczeniowej jakąkolwiek świadczenie.