Premiera płyty Michała Jurkiewicza na jędrzejowskiej kolejce

123Rozbrzmiewający krakowski hejnał towarzyszył rozpoczęciu imprezy na stacji Jędrzejów- Wąski, na której miała miejsce premiera debiutanckiej płyty  Michała Jurkiewicza “Śrubki”- klawiszowca w zespole Grzegorza Turnała a za razem pasjonata kolei.

Podstawą do wybrania jędrzejowskiej kolejki do miejsca premiery płyty był fakt, że album Michała Jurkiewicza związany jest ściśle z tematyką kolejową. Nieprzypadkowo miejsce padło na jędrzejowską wąskotorówkę. Niejednokrotnie Jurkiewicz jadąc do żony mieszkającej w Końskich zatrzymywał się w Jędrzejowie.

Przed stacją kolejki odbył się mini koncert promujący piosenki z płyty. Wśród zaproszonych gości pojawił się Zbigniew Wodecki, który również zaśpiewał na płycie “Śrubki”

Promocja płyty nie była jedyną atrakcją podczas koncertu na jędrzejowskim wąskim torze. Zaprezentowano również moto drezynę, która została specjalnie skonstruowana na tę  okoliczność. Podczas premierowego przejazdu na drezynie zasiedli Michał Jurkiewicz, Agnieszka Jurkiewicz oraz Zbigniew Wodecki.