„Moje Boisko- Orlik 2012” powstanie w gminie Jędrzejów

9 gmin i jeden powiat znalazły się na zatwierdzonym przez Zarząd Województwa wykazie samorządów, które w tym roku realizować będą program budowy kompleksów sportowych „Moje Boisko – Orlik 2012”. W przyjętym wykazie, który przedstawiony zostanie Ministerstwu Sportu i Turystyki znalazły się gminy: Jędrzejów, Kielce, Łagów, Łoniów, Pierzchnica, Pińczów, Sandomierz, Skarżysko – Kamienna i Tuczępy oraz powiat włoszczowski.


Te samorządy mają już pełną dokumentację, są więc gotowe do podpisania umowy i rozpoczęcia prac, gdy będą temu sprzyjać warunki atmosferyczne. Każdy z samorządów otrzyma z Urzędu Marszałkowskiego 333 tysiące złotych dofinansowania, czyli budowa 10 kompleksów sportowych zostanie w sumie dofinansowana z budżetu samorządu województwa kwotą 3 mln 330 tysięcy złotych.
W budżecie na 2010 rok samorząd województwa zarezerwował pieniądze na 15 „orlików”- kompleksów sportowych, w skład których wchodzą m.in. dwa boiska ze sztuczną nawierzchnią o powierzchni 30 na 62 metry oraz 19 na 32 metry.
Pozostałe jednostki, które zgłosiły do Urzędu Marszałkowskiego chęć budowy kompleksów sportowych w ramach programu „Moje Boisko – Orlik 2012”, by spełnić stawiane przez ministerstwo wymagania muszą jeszcze uzupełnić dokumentację techniczną.

źródło: www.sejmik.kielce.pl