Sędziszów I w rankingu Związku Powiatów Polskich

Z radością informujemy, że Gmina Sędziszów w prowadzonym przez Związek Powiatów Polskich Rankingu gmin i powiatów zajęła I miejsce w województwie świętokrzyskim oraz 9 w kraju w kategorii gmina miejska i miejsko – wiejska.
Zostaliśmy szczególnie docenieni za działania promocyjne i pozyskiwanie środków unijnych oraz prowadzenie BIP-u i strony www.
Ranking Związku Powiatów Polskich ma zasięg ogólnopolski i jest jedynym tego rodzaju rankingiem samorządów zarządzanym na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line.
Samorządy są oceniane przez ekspertów ZPP według klasyfikacji kryteriów zgrupowanych w ośmiu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań ekoenergetycznych, proekologicznych i prozdrowotnych; współpraca krajowa i międzynarodowa; działania promocyjne.

Ewa Kubas-Samociuk- sekretarz gminy Sędziszów
źródło: www.sedziszow.pl
foto: www.sedziszow.pl