Unia z KSZO, Naprzód z Orliczem

Przed nami niedzielne mecze w ramach 11 kolejki IV ligi Świętokrzyskiej.

Już jutro (14 października) o godzinie 15:00 lider tabeli – Unia Sędziszów zagra na własnym obiekcie z wiceliderem – KSZO Ostrowiec.

Równolegle na stadionie przy ul. Sportowej w Jędrzejowie zajmujący 5 pozycję w tabeli Naprzód zagra z Orliczem Suchedniów.


 

Zespół z Sędziszowa w tym sezonie nie przegrał żadnego meczu notując ledwie cztery remisy (m.in. w meczu Naprzodem Jędrzejów). Podopieczni Zbigniewa Krupy są nie pokonani od 4 kolejek, w ostatnich dwóch rozgromili oni swoich rywali wbijając do siatki Rykoszyna i Radoszyc w sumie 12 goli. Unia ma na swoim koncie 22 punkty i tylko wygrana z KSZO sprawi, że zespół z Sędziszowa pozostanie na czele ZINA IV Ligi.

KSZO w ostatniej kolejce zremisowało z Alitem Ożarów 0-0. Zespół z Ostrowca Świętokrzyskiego ma na swoim koncie 21 oczek.

 

Naprzód Jędrzejów ma teoretycznie łatwiejszego rywala od Unii. Orlicz Suchedniów to 10 zespół w tabeli IV ligi, podopieczni Rajmunda Kabały i Roberta Bilskiego zdobyli już 12 punktów, ale grają w tym sezonie bardzo nie równo. W poprzedniej kolejce Orlicz rozbił w prawdzie Hetmana Włoszczowa 0-4, ale kolejkę wcześniej przegrał 4-2 ze słabiutkim Łagowem. Naprzód po kilku zwycięstwach z rzędu, w dziesiątej serii gier przegrał ze Spartakusem w Daleszycach 1-0. Podopieczni Andrzeja Fendrycha z 20 punktami na koncie plasują się na 5 pozycji w tabeli.

Ostatni mecz Naprzodu Jędrzejów z Orliczem Suchedniów odbył się w poprzednim sezonie w ramach rozgrywek III ligi. KSN przegrał to spotkanie 1-0 po bramce zdobytej z rzutu karnego.